Toks radinys pribloškė net visko mačiusius policininkus – gerokai mažesniam vaikui skirtus šliaužtinukus dėvintis Hamzah Kh., apsikabinęs pliušinį meškiuką, aptiktas gulintis lovelėje po kitais daiktais. Spėjama, kad vaikas mirė nuo bado. Jis buvo toks išsekęs, kad tilpo į drabužėlius, skirtus šešių-devynių mėnesių vaikams.

Berniuko motina 43 metų Amanda Hutton neigia nužudžiusi savo vaiką.

Bradfordo karališkajame teisme paaiškėjo, kad netrukus po vaiko mirties moteris užsisakė picą ir toliau už sūnų reikalavo vaiko pašalpos. Policija A. Hutton namus apžiūrėjo tuomet, kai policijos savanorei kilo įtarimas dėl viduje tvyrančio nemalonaus kvapo.

Kaltinimą palaikantis advokatas Paulas Greaney prisiekusiesiems teigė, kad pareigūnai moters namuose aptiko Hamzah, kuris mirė 2009 metų gruodžio 15 dieną. Vaikui tada buvo ketveri su puse.

„Hamzah augimas buvo sutrikdytas, - tikino P. Greaney. - Jis neaugo todėl, kad ilgą laiką buvo prastai maitinamas ir tokia padėtis lėmė jo mirtį. Trumpai tariant, jis mirė nuo bado. Kaip vaikas gali mirti badu XXI amžiaus Anglijoje?“

Triukšmas kilo 2011 metų rugsėjį, kai policijos savanorė Jodie Worsley, sulaukusi nerimo skambučių iš A. Hutton kaimynų Bradforde, Vakarų Jorkšyre, užsuko pas ją pasikalbėti. Kai pareigūnė pažvelgė pro paštui įmesti skirtą plyšį duryse, nieko nepamatė, tačiau iš vidaus sklindantis kvapas privertė ją atsitraukti.

Savanorė pasikvietė kolegą ir jie privertė A. Hutton atidaryti duris, nes jų neįtikino moters aiškinimas, jog viskas yra tvarkoje.

„Priešingai, - teisme sakė P. Greaney, - jiems sukėlė nerimą Amandos Hutton išvaizda ir visur skraidančios musės bei siaubingas iš namų sklindantis tvaikas“.

Savanorė išsikvietė pastiprinimą ir pareigūnų komanda nusprendė apieškoti namus, kuriuose buvo gyvenama „varganomis sąlygomis“. „Tai, ką jie aptiko, sukrėtė net visko mačiusius pareigūnus“, - teisme teigė P. Greaney.

Siaubingą radinį policijos pareigūnas Richardas Dove'as aptiko A. Hutton miegamajame. „Lovelėje po kitais daiktais jis rado mumija virtusį vaiko kūną“, - sakė P. Greaney.

Prisiekusieji išgirdo, kad A. Hutton piktnaudžiavo alkoholiu ir kanapių narkotikais, todėl jiems buvo pasiūlyta susimąstyti, ar Hamzah netapo „antraeiliu ir mažiau svarbiu rūpesčiu nei tos priklausomybės“.

Vaiką pražudžiusios moters advokatai teisme tvirtino, kad Hamzah išsekimą galėjo lemti „kokia nors natūraliai išsivysčiusi liga“.

P. Greaney teisme sakė: „Ji pasakojo paguldžiusi Hamzah į jo lovelę, taip leisdama suprasti, kad su jo kūnu elgėsi pagarbiai, ir tai tiesa, mat turime pastebėti, kad Hamzah kūnas buvo rastas su pliušiniu meškiuku“.

A. Hutton teisme aiškino, kad po sūnaus mirties viskas ėmė ristis žemyn ir ji pradėjo gerti – per dieną išgerdavo po butelį degtinės.

P. Greaney per bylos posėdį teigė, jog A. Hutton yra kalta dėl netyčinės žmogžudystės dėl dviejų priežasčių – ji vaiko tinkamai nemaitino ir neieškojo jam medikų pagalbos. „Amanda Hutton nesuteikė vaikui maisto, kuris buvo būtinas jo išgyvenimui, ir taip jį nužudė“, - reziumavo P. Greaney.

Hamzah tėvas gyvena atskirai. Yra duomenų, kad jis smurtavo moters atžvilgiu.

Teismas tęsiasi toliau.