"Esu gyvas ir jaučiuosi gerai", - vėlai trečiadienį laikraščio „Novaja gazeta“ interneto svetainei sakė M.Gorbačiovas. Jis pavartojo rusišką keiksmažodį jam bloga linkintiems žmonėms, kurie, pasak jo, „vylėsi tuščiai“, apibūdinti. Keiksmažodis buvo cenzūruotas.

Jo piktą atsakymą išprovokavo dviejose „RIA Novosti“ paskyrose „Twitter“ pasirodę pranešimai apie pirmojo ir vienintelio SSRS prezidento, kuris 1991 metais pasirašė po nesmurtiniu savo imperijos iširimu, mirtį.

„RIA Novosti“ pranešė, kad į jos spaudos centro paskyras „Twitter“ ir naujienų vokiečių kalba tarnybą buvo įsilaužta ir kad klaidingi pranešimai internete buvo tik penkias minutes, o paskui agentūra juos pašalino.

Pranešimas, paskelbtas dienraščio „Kommersant“ interneto svetainėje, buvo sunkiai įtikimas. Jame buvo sakoma, kad "Michailas Gorbačiovas mirė kavinėje “Shoko“ Jekaterinburge" ir kad jis mirė kalbėdamasis su politiku Jevgenijumi Roizmanu, kuris siekia būti išrinktas to Sibiro miesto meru. Tai galėtų rodyti politinį šio klaidingo pranešimo motyvą.

„RIA Novosti“ pranešė, kad prašys saugumo tarnybos FST ir prokurorų ištirti įsilaužėlių ataką.

M.Gorbačiovas savo pareiškime „Novaja gazeta“, kurios vienas savininkų yra, nurodo įtariantis, kad įsilaužėliai "vykdė kai kurių pareigūnų nurodymus".

Jis paprašė laikraščio ištirti, kas platina gandus.

82 metų M.Gorbačiovas turėjo sveikatos problemų, jo atstovas birželio mėnesį sakė, kad jis guli ligoninėje planiniam diabeto gydymo kursui.