Protestuotojoms, kurioms pavyko išvengti dangoraižio apsaugos paryčiais, pradėjo kopti neturėdamos leidimo į 72 aukštų stiklu dengtą pastatą, kurio viršūnė yra 301 metro aukštyje virš Didžiosios Britanijos sostinės.

"Greenpeace" nurodė, kad šešios "menininkės ir aktyvistės" nusitaikė į "Šukę", kad atkreiptų dėmesį į bendrovės "Shell" ir kitų naftos milžinių veiklą. Moterys ketina pakabinti ant dangoraižio viršūnės meno kūrinį, jeigu aktyvistėms pavyks ją pasiekti.

"Jos pasirinko kopti į "The Shard", nes ji iškilusi virš trijų "Shell" biurų Londone, - sakoma organizacijos pranešime. - "Shell" yra lyderė naftos bendrovių žygyje į Arktį, investuojanti milijardus į savo gręžybos programas Aliaskoje ir Rusijoje."

"Greenpeace" pridūrė, kad aktyvistės į dangoraižį kopia naudodamosi vien kojomis ir rankomis, tačiau pakilusios aukščiau prisiriš apsauginiais lynais. Šios akcijos vaizdas tiesiogiai transliuojamas internetu.

Organizacija paminėjo, kad į dangoraižį kopia Sabine, Sandra, Victo, Ali, Wiola ir Liesbeth, taip pat paskelbė jų visų nuotraukas, prieš pradedant šį žygį.

"Greenpeace" citavo Londone gyvenančią laipiotoją uolomis Victorią Henry, kuri prieš šią akciją sakė: "Šis darbas bus išties sunkus; jis bus tampantis nervus mums visoms - ir mums gali nepavykti, tačiau ketiname padaryti viską, kad tai atliktume."

Vienas Londono policijos atstovas pareiškė: "Mums paskambino šį rytą 4 val. 20 min. vietos (6 val. 20 min. Lietuvos) laiku. Šešios protestuotojos mėgina įkopti į "The Shard" iš išorės."

"Mūsų pareigūnai ten stebi padėtį. Ši akcija tebevyksta", - pridūrė jis.

"The Shard" buvo atidarytas visuomenei vasarį. Šiame dangoraižyje įrengti biurai, penkių žvaigždučių viešbutis, restoranai ir prabangūs apartamentai.

Šį pastatą suprojektavo Italijos architektas Renzo Piano, o statybą finansavo Kataro vyriausybė.

"Shell" naftos gavybos projektus Aliaskoje vykdo nuo praeito amžiaus 6-o dešimtmečio. Praeitais metais bendrovė nurodė baigusi įrengti dviejų gręžinių viršutines struktūras Arktyje, atlikusi pirmuosius gręžybos darbus tame regione per ilgesnį nei dešimtmečio laikotarpį.

Tačiau vasarį bendrovę sustabdė prieštaringai vertinamą gręžybą Aliaskos arktiniame regione iki šių metų pabaigos, iškilus problemų dėl dviejų jos gręžimo platformų.