"Žinome, kad ant mūsų protėvių kaulų, ant daugybės, daugybės musulmonų, kurie mirė ir yra palaidoti mūsų teritorijoje prie Juodosios jūros, kaulų, jie šiandien planuoja rengti olimpines žaidynes. Mes, mudžahidai, bet kokiomis įmanomomis priemonėmis turime neleisti, kad tai įvyktų", - D.Umarovas sako pranešime, kuris buvo paskelbtas portale kavkazcenter.com.

Rusija tikisi, kad Sočio olimpiada padės reklamuoti pažangą ekonomikoje ir socialinėje srityje, kurią šalis padarė vadovaujant prezidentui Vladimirui Putinui.

Tačiau Sočis yra šalia Rusijos Šiaurės Kaukazo - itin neramaus regiono, kuriame po Sovietų Sąjungos subyrėjimo Maskva dukart kariavo su Čečėnija ir kurio respublikose, tarp jų Dagestane, smurto išpuoliai tebėra kasdienybė.

Rusijos pareigūnai pareikalavo sustiprinti Sočio žaidynių saugumą po balandį įvykdytų sprogdinimų Bostono maratone, dėl kurių kaltinami du broliai čečėnai, kurį laiką gyvenę Rusijoje.

Tuo tarpu D.Umarovas laikomas didžiausiu Maskvos priešu, kai jis perėmė vadovavimą padrikam sukilėlių judėjimui, tęsiančiam atakas prieš Rusijos taikinius ir reguliariai įsitraukiančiam į susirėmimus su federalinėmis pajėgomis.

Rusijos pareigūnai jau ne kartą buvo paskelbę apie šio barzdoto sukilėlių lyderio žūtį, tačiau jis vėliau vėl pasirodydavo vaizdo įrašuose, prisiimdamas atsakomybę dėl ypač žiaurių išpuolių.

D.Umarovas yra prisiėmęs atsakomybę dėl 2010 metais įvykdytų sprogdinimų Maskvos metropolitene, nusinešusių per 40 žmonių gyvybių, taip pat dėl 2011 metais įvykdyto sprogdinimo Maskvos Domodedovo oro uoste, per kurį žuvo 37 žmonės.

Naujausiame vaizdo įraše D.Umarovas argumentavo, kad jo ankstesnis raginimas siekti paliaubų Rusijos valdžios buvo suprastas kaip silpnumo ženklas.

"Šiandien privalome įrodyti esantiems Kremliuje, kad mūsų gera valia nėra mūsų silpnybė", - pareiškė jis.

"Dėl šios priežasties raginu kiekvieną iš jūsų ... Kaukazo teritorijoje visomis išgalėmis stengtis ... užkirsti kelią tiems šėtoniškiems šokiams ant mūsų kaulų", - sakė D.Umarovas, turėdamas omenyje Sočio olimpiadą.

Gruzija žada padėti stiprinti Sočio olimpiados saugumą

Gruzijos premjeras Bidzina Ivanišvilis trečiadienį pažadėjo bendradarbiauti su Rusija stiprinant 2014 metų Sočio olimpiados saugumą, kai vienas Rusijos Kaukazo islamistų lyderių paragino džihadistus žaidynių metu rengti išpuolius.

"Kaip galėdami stengsimės užtikrinti, kad olimpiada, kuri jiems yra labai svarbi, vyktų taikiai", - spaudos konferencijoje Tbilisyje sakė B.Ivanišvilis.

"Mes, savo ruožtu, padėsime jiems kiek tik įmanoma", - pažymėjo jis.Anksčiau Maskva kaltino Gruziją, kurią nuo Sočio skiria Kaukazo kalnai, remiant čečėnų sukilėlius.

2008 metų rugpjūtį Rusija ir Gruzija kariavo trumpą karą dėl separatistinės Pietų Osetijos - promaskvietiško regiono, kuris nuo Gruzijos atsiskyrė 1991-aisiais subyrėjus Sovietų Sąjungai.

Abiejų priešininkių santykiai, regis, pagerėjo, kai Gruzijoje spalio mėnesį įvykusiuose parlamento rinkimuose milijardieriaus B.Ivanišvilio koalicija įveikė uolaus JAV sąjungininko, prezidento Michailo Saakašvilio partiją.

B.Ivanišvilis santykių su Rusija gerinimą paskelbė savo užsienio politikos prioritetu, tačiau taip pat pažadėjo laikytis M.Saakašvilio provakarietiško kurso.

Gegužę Gruzija paskelbė, kad jos sportininkai varžysis Sočio olimpinėse žaidynėse, nors anksčiau buvo užsimenama, kad Tbilisis jas gali boikotuoti.

Rusija skyrė maždaug 50 mlrd. dolerių prie Juodosios jūros esančiam Sočio kurortui transformuoti - tai reiškia, kad šios žaidynės bus brangiausios per visą istoriją.