Minia, susirinkusi prie karališkųjų rūmų Stokholme, džiaugsmingai šaukė, kai jaunavedžiai triskart pasibučiavo, prieš išvažiuodami arklių traukiama karieta procesijoje per sostinės širdį.

Per ceremoniją karališkojoje koplyčioje Ch. O'Neillas tramdė ašaras, kai jo nuotaka atėjo prie altoriaus, skambant švediškam vestuvių maršui. Keliomis minutėmis anksčiau popmuzikos grupės „Roxette“ dainininkė Marie Fredriksson atliko vieną iš geriausiai žinomų švedų baladžių.

Vestuvių ceremonijos, kuri vyko švedų ir anglų kalbomis, liudininkais tapo kitų karališkųjų šeimų nariai, tarp jų Monako princesė Charlene, Japonijos princesė Takamado ir Didžiosios Britanijos princas Vesekso grafas Edvardas.

Tarp garbingų svečių taip pat buvo Danijos princas Fredrikas, Norvegijos sosto įpėdinis princas Haakonas, aprangos prekybos tinklo „H&M“ vadovas Karlas Johanas Perssonas ir popmuzikos grupės „Duran Duran“ bosistas Johnas Tayloras.

Nuotaka, kuriai pirmadienį sukaks 31 metai, vilkėjo dizainerio Valentino sukurtą suknelę iš klostuotos šilko organzos, papuoštą dramblio kaulo spalvos Šantiji nėriniais, su keturių metrų ilgio šleifu.

Madeleine motina karalienė Silvia dėvėjo žalios spalvos šilkinę suknią.

„Be to kvapą gniaužiančio, visaapimančio meilės jausmo, meilė taip pat yra nuoširdus atvirumas, švelnumas ir mylintis rūpinimasis. Švedijoje tai vadiname „tillgivenhet“ - prisirišimu“, - sakė vyriausiasis rūmų kapelionas Larsas Goeranas Loennermarkas, vadovavęs ceremonijai.

Fotogeniška princesė susipažino su Niujorko finansininku Ch. O'Neillu, kai dirbo Jungtinėse Valstijose veikiančiame Pasauliniame vaikystės fonde, įkurtame 1999 metais jos motinos karalienės Silvios. Apie jųdviejų sužadėtuves buvo paskelbta pernai spalį.

38 metų jaunikis atsisakė priimti karališkąjį titulą, dėl kurio jam būtų reikėję priimti Švedijos pilietybę ir atsisakyti partnerio bei tyrimų vadovo pareigų apribotos rizikos fonde „Noster Capital“, apie kurį anksčiau buvo mažai žinoma.

JAV ir Britanijos pilietybę turintis verslininkas išprovokavo prieštaringų atsiliepimų pernai lapkritį, kai parodė nepadorų ženklą vienam fotografui. Tuomet buvo keliamas klausimas, ar jis yra tinkamas sutuoktinis princesei, kuri yra ketvirtoji eilėje į sostą.

Kitaip nei jos sesuo sosto įpėdinė princesė Victoria, pavergusi Švedijos žmonių širdis savo paprastumu, Madeleine santykiai su visuomene niekada nebuvo paprasti.

Įžengusi į trečiąją dešimtį, ji pelnė vakarėlių liūtės reputaciją prabangiuose Stokholmo naktiniuose klubuose. Bulvarinė žiniasklaida taip pat plačiai nušviesdavo jos apsipirkinėjimo vojažus.

2003 metais jaunoji princesė buvo nufotografuota vairuojanti automobilį gatve, kurioje leidžiamas tik pėsčiųjų eismas.

Netgi ruošdamasi vestuvėms, Madeleine pateko į pirmuosius puslapius, kai buvo sustabdyta policijos važiuojanti viešajam transportui skirta eismo juosta. Vėliau karališkieji rūmai pareiškė, kad princesės automobilis turėjo leidimą taip važiuoti.

Neseniai išleistos knygos apie princesę Madeleine autorius Danielis Nyhlenas pažymėjo, kad jos „stilius kitoks: matosi, kad ji yra aukštosios visuomenės narė“.

„Manau, kad vestuvės gali žymėti pradžią ramesnei ir labiau subrendusiai princesei. Galima sakyti, kad mažoji sesutė suaugo“, - pažymėjo D. Nyhlenas.