Ryškiai oranžinėmis uniformomis vilkintys gelbėtojai kalnų takais brovėsi pro nuolaužas į izoliuotus Sičuano provincijos rajonus Tibeto plokščiakalnio pakraštyje, parodė valstybinis transliuotojas CCTV.

Po šeštadienį įvykusio galingo žemės drebėjimo kariai maskuojamomis uniformomis visą naktį sugriautuose kaimuose ieškojo gyvų žmonių ir teikė pagalbą sužeistiesiems.

Kinijos naujasis premjeras Li Keqiangas nuskubėjo į nelaimės rajoną. CCTV reportaže buvo matyti, kaip jis pusryčiauja palapinėje. Jis valstybinei žinaisklaidai sakė, kad „gelbėjimo pastangos yra pirmoji mūsų pareiga“.

Šeštadienį Li Keqiangas sakė, kad pirmosios 24 valandos yra „auksinis laikas gyvybėms gelbėti“. Naujieji Kinijos lyderiai katastrofos padarinius turi likviduoti penkeri metai po kito galingo žemės drebėjimo Sičuane, per kurį žuvo ar dingo daugiau kaip 90 tūkst. žmonių.

Tačiau dabartinei gelbėjimo operacijai trukdė didžiulės automobilių eilės į nelaimės zoną vedančiuose keliuose, kurių kai kurios driekėsi 20 kilometrų.

„Tikrai norime atvykti ir padėti žmonėms, bet vietoje to laukiame spūstyse“, - su nusivylimu sakė vienas savo automobilyje sėdėjęs pagalbos pareigūnas.

Po žemės drebėjimo, kuris Sičuano provinciją sukrėtė šeštadienį ryte, buvo užregistruota daugiau kaip 1,1 tūkst. pakartotinių požeminių smūgių. Kinijos seismologai nustatė, kad drebėjimas buvo 7 balų stiprumo, o JAV geologijos tarnyba (USGS) nurodė, kad jo stiprumas buvo 6,6 balo.

Jau patvirtinta, kad žuvo mažiausiai 179 žmonės, o dar beveik 7 tūkst. buvo sužeisti, pranešė naujienų agentūra „Xinhua“. Ugniagesiai su dresuotais šunimis iš griuvėsių ištraukė 91 gyvą žmogų, remdamasi Visuomenės saugumo ministerija nurodė agentūra.

Žemės drebėjimai Pietvakarių Kinijoje yra dažni. 2010 metų balandį per 6,9 balo drebėjimą atokiame Činghajaus provincijos rajone, kuris ribojasi su Sičuano šiaurės vakarų dalimi, žuvo maždaug 2,7 tūkst. žmonių, o dar 12 tūkst. buvo sužeisti.