Tiesa, atrinktos citatos nereiškia, kad visas islamo mokymas pagrįstas moters žeminimu. Yra nemažai musulmonų, kurie nesutinka su tokiais pasisakymais. Visgi pasiskaityti knygų autorių mintis gali būti įdomu.

Kai kurie knygų autoriai už savo išsakytas mintis buvo nubausti kalėjimo bausme.

Knygos „Moteris islame“ autorius Mohamedas Kamalis Mustafa:

Nereikia moters mušti per jautrias kūno dalis – per veidą, krūtinę, pilvą, galvą ir pan. Smūgiai turi kliūti konkrečioms kūno dalims, kaip antai, kojos ir rankos. Virbas neturi būti per storas. Rykštė turi būti plona, lengva, nepalikti ant odos įbrėžimų ar kraujosruvų. Smūgiai neturi būti stiprūs, nes jūsų tikslas – sukelti moteriai dvasines, o ne fizines kančias.

Šeimos santykių ekspertas, daktaras Ghazi al Shimari (Saudo Arabija):

Niekada nemuškite žmonos per veidą. Vyras turi įspėti žmoną apie smūgių skaičių: vienas, du, trys, keturi, dešimt.

Jei vyras sako žmonai „atsargiai, vaikai žaidžia prie viryklės“ arba „nuvesk vaikus nuo rozetės“, o ji atsako, kad yra užsiėmusi, galima suduoti žmonai dantų šepetuku ar panašiu daiktu. Niekada nemuškite buteliu su vandeniu, lėkšte ar peiliu – tai draudžiama.

Žmoną reikia mušti atsargiai, nes jūsų tikslas nėra sukelti skausmą. Kai mušame gyvūnus, tikslas – sukelti skausmą ir priversti paklusti, juk gyvūnas nesupras, jei jam pasakysi: „Kupranugari, eik pirmyn.“ Kupranugaris ir asilas nesupras, ko iš jų nori, kol jiems nesuduosi. Bet moteriai stipresnę įtaką daro emocijos, nes skausmas.

Knygos „Sekso etiketas islame“ autorius George’as Bousquet:

Reikia mušti moteris, tik yra daug būdų, kaip tai daryti – jeigu moteris liesa, reikia mušti lazdele, jei jos kūnas stambus – kumščiu, jei moteris apkūni – delnu. Tada mušančiajam neskaudės.

Savaitinė laida „Šariatas ir gyvenimas“, TV kanalas „Al Jazeera“:

Ne visoms moterims tinka mušimas. Kai kurios traktuoja mušimą kaip pažeminimą, kitoms priimtina tai, kad jas muša. Būtent pastarąsias galima paveikti mušimu, jei jos sukyla prieš sutuoktinius.

Knygos „Jūs klausiate, o islamas atsako“ autorius Abdullah Latifas Mushtahiri:

Jei nemiegojimas kartu neduoda rezultatų, ir žmona toliau nepaklusniai elgiasi, vadinasi, ji – šalta, užsispyrusi moteris, jos charakterį galima pataisyti bausmėmis, t. y. mušimu. Mušti reikia taip, kad nesulaužytumėte kaulų ir nesukeltumėte kraujavimo. Daugelio žmonų toks charakteris, tik tokiu būdu galima atvesti jas į protą.

Knygos „Apie moters paklusimą islame“ autorius Hassanas Asha:

Vyras turi teisę fiziškai nubausti moterį, jeigu ji:
- nesutinka daryti visko, kad atrodytų vyrui patraukli,
- nesutinka tenkinti jo seksualinių poreikių,
- be leidimo išeina iš namų,
- nevykdo religinių pareigų.

Bausmė įrankį (rykštę) reikia laikyti tokioje, kad žmona visada jį matytų.

Patarimų apie šeimyninį gyvenimą jauniems musulmonams laidos, transliuojamos per LBC TV, vedėjas daktaras Muhammadas al Arifi:

Su trijų tipų moterimis neįmanoma kalbėti be rykštės. Pirmas tipas – mergina, kuri taip išauklėta. Tėvai liepdavo valgyti, ji sakydavo, kad nenori, tėvai už tai ją mušdavo. Su tokia žmona galima pagerinti santykius tik pasitelkus fizines bausmes. Antras tipas – moteris, kuri ignoruoja savo vyrą arba žiūri į jį iš aukšto. Tokiai irgi padės tik rimbas. Trečias tipas – iškrypusi moteris, kuri neklauso vyro tol, kol jis nepriverčia paklusti, pasitelkęs jėgą ir mušimą.

Moterį reikia mušti lengvu daiktu, pavyzdžiui, dantų šepetėliu ar ranka. Žmoną mušantis vyras parodo, kad žmona per toli nuėjo. Mušti per veidą negalima, nes su mėlynėmis moteris atrodys negražiai.