Ataskaitoje, kuri išryškino „nederamą valstybės kišimąsi“ į žmonių gyvenimą, keturios aktyvistės papasakojo apie sukrėtimą, kurį patyrė sužinojusios, jog įsimylėjo „priešą“.

Jų liudijimai paskatino Didžiosios Britanijos parlamentarus išplatinti pranešimą, kuriame jie ragina iš pagrindų peržiūrėti įstatymus, reglamentuojančius slaptąsias operacijas, rašo „The Independent“.

Minima ataskaita buvo parengta pagal slaptojo agento Marko Kennedy parodymus, duotus už uždarų durų. M. Kennedy, per 10 metų trunkančią slaptojo agento karjerą šnipinėdamas aplinkosaugos protestuotojus, turėjo lytinių santykių su dviem moterimis.

M. Kennedy, apsimetinėjęs ilgaplaukiu Marku Stone`u, pravarde Flashas, neigė apgaudinėjęs moteris. „Žmogus, su kuriuo susitikinėjau, žmogus, su kuriuo miegojau, miegojo su Marku Stone’u“, - gynėsi jis.

Penkios moterys ir vienas vyras iškėlė bylą Londono policijai dėl intymių slaptųjų agentų ryšių, įskaitant atvejus, kai net buvo pradėti vaikai.

Trys moterys, tarp jų ir viena buvusi M. Kennedy sekso partnerė, asmeniškai davė parodymus parlamentarams iš renkamo Vidaus reikalų ministerijos komiteto. Buvusi M. Kennedy partnerė Lisa teigė: „Mes kalbame apie žeminantį ir nežmonišką elgesį. Manau, kad tai, kas mums nutiko, prilygsta psichologiniam kankinimui“.

Skotland Jardas vakar nurodė manantis, kad 1,2 mln. svarų (4,6 mln. litų) kainuosiantis slaptųjų agentų elgesio tyrimas užtruks dar trejus metus, nors parlamentarai ragina jį užbaigti iki 2013 metų pabaigos.

Operacija „Herne“ dėl slaptųjų agentų veiklos buvo pradėta 2011 metų spalį, tačiau jos metu nebuvo sulaikytas nė vienas pareigūnas ir nesiimta jokių drausminių veiksmų.

„Slaptųjų pareigūnų elgesio pasekmės moterims, su kuriomis jie turėjo artimų santykių, buvo sukrečiančios. Tai atspindi visiškai nederamus mastus, kuriais valstybė kišasi į žmonių gyvenimą“ , - sakė komiteto pirmininkas Keithas Vazas.

Parlamentarai nurodė, kad detektyvai leistis į seksualinius ryšius turėtų tik išskirtiniais atvejais ir gavę leidimą iš savo viršininkų.

Alison istorija

Kampanijos prieš rasizmą aktyvistė, kurios romanas su vienu slaptuoju agentu truko penkerius metus, parlamentarams sakė, kad jiems teko pusantrų metų lankytis pas porų psichologą, kai išsiskyrė jų nuomonės dėl vaikų turėjimo.

Moteris, įvardijama tik kaip Alison, teigė, kad ji su Marku Cassidy gyveno kaip „vyras ir žmona“, kol vieną dieną jis dingo.

Jos teigimu, supratusi, kad jos partneris yra slaptasis agentas, ji nusprendė atsisakyti bet kokios politinės veiklos.

„Kalbame ne tik apie meluojantį partnerį... Tai fiktyvus personažas, kurį sukūrė valstybė ir kurį apmokėjo mokesčių mokėtojai“, - sakė ji.

Alison teigė mananti, jog M. Cassidy tebedirba policininku. Skotland Jardas atsisakė patvirtinti arba paneigti bet kokias detales, kurios galėtų atskleisti slaptojo agento tapatybę.

Caroline istorija

Kovotoja už gyvūnų teises parlamentarams sakė, jog jai prireikė psichiatrinio gydymo, kai sužinojo, kad jos buvęs partneris ir jos vaiko tėvas yra slaptasis policijos pareigūnas.

Moteris, įvardijama kaip Caroline, teigė, kad jos partneris Bobas Robinsonas buvo pakvaišęs dėl jųdviejų sūnaus, bet ji nė neįsivaizdavo, kad jis jau buvo vedęs ir turėjo kitų vaikų.

Jis ją paliko 1987 metais, surežisavęs jųdviejų išsiskyrimą, parlamentarams pasakojo Caroline.

Jis jai pareiškė, jog turįs bėgti į Ispaniją, kai neva buvo įtrauktas į parduotuvės „Debenhhams“ padegimą Harou mieste.

Caroline sakė tikrąją B. Robinsono tapatybę sužinojusi tik praėjusiais metais, kai išvydo jo nuotrauką ir išgirdo, kaip žaliųjų parlamentarė Caroline Lucas parlamente įvardijo jį kaip Bobą Lambertą.