Pranešime taip pat sakoma, kad 85 metų pontifikas dažnai patiria problemų miegodamas ir pastaraisiais metais per užsienio keliones kelis kartus iškrito iš lovos, todėl per viešus pasirodymus atrodydavo pavargęs.

Pranešimas grindžiamas informacija, gauta iš popiežiaus padėjėjų, kurių pavardes, kaip sako Vatikano ekspertas Marco Tosatti, jis pažadėjo laikyti paslaptyje iki Benedikto XVI atsistatydinimo vasario 28 dieną.

„Susidaro progresuojančio jo sveikatos prastėjimo ir energijos (mažėjimo) vaizdas - kontekstas, kuris visiškai pateisina tą sunkų sprendimą, kurį popiežius priėmė“, - rašė M.Tosatti.

Pontifikas skelbė, kad atsistatydina dėl senyvo amžiaus.

M.Tosatti pranešime rašoma, jog prieš dvejus metus popiežiaus gydytojas Patrizio Polisca sakė, kad Benedikto kraujospūdis smarkiai šokinėja ir kad jis turėtų kaip galima mažiau laiko praleisti lėktuvuose.

M.Tosatti pridūrė, kad Benediktui XVI buvo konkrečiai patarta neskristi per Atlantą į Pasaulio jaunimo dienas Rio de Žaneire vėliau šiais metais.

Savo pranešime M.Tosatti taip pat nurodo, kad popiežius "beveik nebemato" kairiąja akimi, todėl jam reikia padėti lipti laiptais.

Taip pat teigiama, kad Benediktas XVI pernai net pradėjo naudotis lazda vaikščiodamas po savo paties rezidenciją, nes jam skaudėjo kairįjį klubą ir kelį.

Vatikanas praėjusią savaitę paskelbė, kad popiežius pernai lankydamasis Meksikoje iki kraujo susitrenkė galvą ir kad prieš tris mėnesius jam buvo atlikta operacija širdies stimuliatoriaus baterijoms pakeisti. Širdies stimuliatorius jam buvo įdėtas dar tada, kai jis buvo kardinolas.

Popiežius gali paankstinti konklavą

Popiežius Benediktas XVI gali išleisti potvarkį, paankstinsiantį jo įpėdinį rinksiančią konklavą, kuri, pagal dabar galiojančias taisykles, turėtų vykti kovo viduryje, trečiadienį pranešė Vatikanas.

"Popiežius ketina artimiausiomis dienomis paskelbti "motu proprio" (paties popiežiaus iniciatyvą)..., kad patikslintų apaštališkąją konstituciją, nustatančią konklavos taisykles", - sakė Vatikano atstovas Federicas Lombardis.

Pasak istoriko Ambrogio Piazzoni, "popiežius vienintelis gali leisti įstatymus iki paskutinės minutės", kol pasitrauks iš Šventojo Sosto vasario 28 dieną 19 val. Grinvičo (21 val. Lietuvos) laiku.

Apaštališkoji konstitucija, kurią 1996 metais paskelbė Benedikto XVI pirmtakas popiežius Jonas Paulius II, numato, kad konklava prasideda praėjus 15-20 dienų nuo "sede vacante" - tos akimirkos, kada Apaštalų Sostas teisėtai atsilaisvina. Per 15 dienų kardinolai turi užtektinai laiko atvykti į Romą, bet dėl rimtų priežasčių šis laukimas gali būti dar kelioms dienoms pratęstas.

Tačiau šiuo atveju daugelis kardinolų jau dabar yra atvykę į Romą atsisveikinti su pasitraukiančiu pontifiku.

Žmogų, kuris užims Šv.Petro Sostą, iš savo rato išrinks 117 kardinolų elektorių, susirinksiančių į slaptą konklavą Siksto koplyčioje po garsiosiomis Michelangelo freskomis. Naujasis popiežius bus tas, kurio kandidatūrai pritars mažiausiai du trečdaliai konklavos kardinolų.

Konklavos paankstinimas leistų užtikrinti, kad naujasis pontifikas būtų išrinktas iki Velykų, kurios šiemet bus švenčiamos kovo 31 dieną.