Garsiajame Australijos pajūrio mieste Naujieji metai buvo sutinkami 6,6 mln. Australijos dolerių (17,9 mln. litų) kainavusiu reginiu, kurį prižiūrėjo popmuzikos žvaigždė Kylie Minogue, kuri parinko spalvų derinius ir muziką.

"Naujųjų metų sutikimas Sidnėjuje yra garsus visame pasaulyje ir pasiekia per milijardą žmonių - ne vien dėl to, kad mes rengiame pirmąjį didelį pasirodymą 2013-aisiais, o dėl to, kad jis pats geriausias", - gyrėsi miesto merė Clover Moore.

Miesto pareigūnai planavo, kad per 1,5 mln. žmonių stebės nuo Sidnėjaus uosto krantinių, kaip į orą paleidžiamos septynios tonos pirotechnikos užtaisų, įskaitant fejerverkus, leidžiamus nuo vandens motociklų ir įspūdingą ugnies lietų ant Sidnėjaus uosto tilto.

Šįkart Naujųjų metų sutikimą pažymi ir interaktyviosios technologijos: išmaniųjų telefonų savininkai galėjo parsisiųsti programėlę, kuri keičia jų ekranų spalvas. Daugybei žmonių laikant juos iškėlus krantinėje, buvo sukurtas didžiulis atskiras šou.

Fejerverkai nušvietė Temzės upę Londone, Raudonąją aikštę ir Kremlių Maskvoje, Viktorijos uostą Honkonge, taip pat Kvala Lumpūro, Taibėjaus, Stokholmo, Amsterdamo ir daugelio Kinijos miestų centrus.

Sutinkantys Naujuosius metu Niujorke laukė tradicinio rutulio nusileidimo vidurnaktį Taimso aikštėje, kur Pietų Korėjos popmuzikos žvaigždė Psy, tapęs interneto sensacija, prisidėjo prie didelio būrio amerikiečių atlikėjų.

Šventę Jungtinėse Valstijose temdo artėjantis "fiskalinis skardis" - skaudus mokesčių didinimo ir vyriausybės išlaidų karpymo paketas, kuris veikiausiai įsigalios sausio 1-ąją.

Įstatymų leidėjams Vašingtone nepavyksta susitarti dėl kompromiso, o šio paketo padariniai sunkiai prognozuojami.

Tuo tarpu Karakaso meras atšaukė tradicinį metų pabaigos koncertą Bolivaro aikštėje, prašydamas Venesuelos gyventojus melstis namuose už pasiligojusį prezidentą Hugo Chavezą, kuriam atsinaujino vėžys po neseniai atliktų operacijų Kuboje.

Rio de Žaneiro valdžia pažadėjo per 16 minučių paleisti į orą 24 tonas pirotechnikos užtaisų prie garsiojo Kopakabanos paplūdimio, o Vokietijoje fejerverkai užbaigs naujametinį koncertą prie Branderburgo vartų Berlyne, kuriame dalyvaus "Pet Shop Boys", Bonnie Tyler ir "Blue".

Stengdamasi įsitvirtinti pasauliniame Naujųjų metų sutikimo žemėlapyje, Persijos įlankos valstybė Dubajus surengė iškilmingą ceremoniją dangoraižyje "Burj Khalifa" - aukščiausiame pasaulyje pastate.

Fejerverkai apgaubė į ietį panašų bokštą, skambant muzikai, kurie gyvai atliks Prahos filharmonijos orkestras.

Tačiau Paryžiaus valdžia priminė, kad Naujųjų metų naktį draudžiami bet kokie fejerverkai. Be jų turėjo apseiti žmonių minios, susirinkusios Eliziejaus laukuose ir aplink Eiffelio bokštą.

Apie 50 tūkst. žmonių susirinko prie budistų garbinamos paauksuotos Švėdagono pagodos Jangone, laukdami pirmojo šiame Mianmaro mieste viešo fejerverkų šou, kuris laikomas tolesnio šalies atvirumo didėjimo simboliu po dešimtmečius trukusio karinės chuntos valdymo.

Tuo tarpu pietiniuose Filipinų regionuose, gruodžio pabaigoje nuniokotuose taifūno "Bopha", nusinešusio bent 1 067 žmonių gyvybes, daugelis sako, kad jiems per šiais naujaisiais metais bus svarbiausia susirasti maisto, darbo ir nuolatinį būstą.

Sostinės Manilos gydymo įstaigos ruošėsi įprastam sužeistųjų antplūdžiui, nes žmonės dažnai nukenčia nuo savadarbių fejerverkų ir tradicinio šaudymo į orą.

Ligoninėse buvo paskelbta ypatingoji parengtis, o policijos tarnybinių ginklų vamzdžiai buvo užklijuoti lipnia juosta, kad pareigūnai nepasiduotų pagundai prisidėti prie visuotinių linksmybių. Po šventės taip pat buvo žadama tikrinti, ar ginkluose nėra likę parako pėdsakų.

Seulas 2013-uosius pasitiko 33 ritualinio bronzinio varpo, nulieto XV amžiuje, dūžiais pagal senovinius naujametinius papročius.

Pietų Korėjos sostinėje, įskaitant prabangų Gangnamo rajoną, kurį išgarsino hitu tapusi Psy daina, buvo leidžiami fejerverkai, vyko koncertai ir gatvės pasilinksminimai.

Daugybė žmonių lankė šventyklas ir šventoves Japonijoje per kas dvejus metus rengiamas "ninen mairi" pamaldas, taip pat rinkosi namuose su šeimomis valgyti grikių makaronų (soba) ir žiūrėti naujametinį televizijos šou "Kohaku Uta Gassen" (Raudonųjų ir baltųjų dainų konkursą).

Apie 40 proc. Japonijos televizijos žiūrovų stebėjo šią keturių valandų programą, kurioje dalyvauja garsūs atlikėjai ir japonų popmuzikos žvaigždės.

Populiarūs atlikėjai iš Pietų Korėjos nedalyvavo šioje laidoje dėl teritorinių ginčų su Seulu, nors mokesčių mokėtųjų išlaikomas nacionalinis transliuotojas NHK tvirtino, kad parenkant atlikėjus politika neturėjo jokio vaidmens.