JAV Senatas praėjusią savaitę patvirtino įstatymo projektą, pagal kurį JAV neišduos vizų ir įšaldys sąskaitas asmenų, kurie susiję su teisininko Sergejaus Magnickio mirtimi tardymo izoliatoriuje 2009 metais, bei kitų žmogaus teisių pažeidėjų. Tikimasi, kad prezidentas Barackas Obama artimiausiu metu pasirašys įstatymą.

"Tai yra visiškai politinis ir nedraugiškas aktas", - sakė V. Putinas.

V. Putinas pareiškė paramą įstatymo projektui, kurį šiuo metu svarsto Rusijos parlamentas. Šiuo projektu bus atsakyta į JAV įstatymą panašiomis priemonėmis - Rusijos piliečių užsienyje teises pažeidusiems amerikiečiams bus uždrausta atvykti į Rusiją.

Tačiau prezidentas pažymėjo, kad Rusijos atsakas nebus griežtesnis nei JAV priimtas įstatymas. Anot jo, Maskvos reakcija "bus adekvati ir neperdėta".

Rusija informavo galinti imtis kitų priemonių, tačiau jų nenurodė. Maskva paneigė, kad "Magnickio įstatymas" yra susijęs su penktadienį paskelbtais apribojimais iš kelių valstybių, įskaitant JAV, importuojamai mėsai. Buvo nuspręsta, kad visa importuojama jautiena ir kiauliena būtų patikrinta dėl maisto papildo raktopamino. Ši iniciatyva prilygsta draudimui, nes JAV raktopaminą laiko saugiu ir neatlieka dėl to jokių patikrinimų.