Šimtai kalinių, laikomų 6-ajame kalėjime, esančiame Kopeisko mieste Čeliabinsko regione, protestavo nuo šeštadienio. Pasak pareigūnų, kaliniai reikalavo nebelaikyti nuteistųjų vienutėse ir pagerinti gyvenimo sąlygas.

Vienoje nuotraukoje, kurią parodė daugelis Rusijos televizijų, matoma didelė kalinių grupė, užsilipusi ant kalėjimo stogo ir išskleidusi transparantą su užrašu "Žmonės, padėkite!"

Aktyvistai sakė, jog tikroji maišto priežastis buvo sargybinių smurtas prieš kalinius.

Tačiau iki pirmadienio ryto "visi nuteistieji grįžo į savo blokus", o padėtis buvo "stabili ir visiškai kontroliuojama kalėjimo administracijos", nurodė Rusijos bausmių atlikimo federalinės tarnybos (FSIN) vietos direktoratas.

Šimtai žmonių, tarp kurių buvo kalinių artimųjų, buvo susirinkę prie kalėjimo Kopeiske, palaikydami maištininkus. Šeštadienio vakarą jie įsitraukė į kruvinus susirėmimus su riaušių policija OMON, mėginusia išvaikyti protestuotojus.

Vidaus reikalų ministerijos vietos padalinys nurodė, kad buvo suimti 38 žmonės, o aštuoni OMON pareigūnai buvo sužeisti. Vietos žiniasklaida paskelbė nuotraukų, kuriose kai kurie susirėmimų dalyviai matomi sukruvintomis galvomis.

Tuo tarpu FSIN užsipuolė "neigiamą informaciją internete" apie šiuos protestus, kuria buvo "siekiama destabilizuoti padėtį laisvės atėmimo įstaigoje".

Vietos kalėjimų priežiūros komisijos narė Valerija Prichodkina sakė, kad Kopeisko kalėjimas jau seniai laikytas "probleminiu" dėl pranešimų apie kalinių mušimo atvejus ir mirtinų incidentų.

"Turime daug kalinių ir jų artimųjų pateiktų įrodymų apie kankinimus, žeminimą ir pinigų vagystes iš artimųjų", - ji sakė naujienų agentūrai AFP, pridūrusi, kad prokurorai atsisakė priimti šiuos dokumentus.

Žmogaus teisių aktyvistai seniai kritikuoja padėtį didžiulėje Rusijos kalėjimų sistemoje, sakydami, kad kalinimo sąlygos mažai pasikeitė nuo Sovietų Sąjungos ir GULAGo lagerių laikų.

"Neramumai Kopeiske ir kituose kalėjimuose rodo, kad GULAGas Rusijoje buvo išsaugotas", - rašoma dienraščio "Vedomosti" komentate.