Makoto Taki (Makotas Takis) spalio 1 dieną atliekant vyriausybės pertvarkymą perdavė teisingumo ministro portfelį Keishu Tanakai (Keišui Tanakai), tačiau šio reputaciją aptemdžius skandalui, buvo grąžintas į ankstesnį postą, paskelbė vyriausybė.

"Ankstesnis teisingumo ministras Taki giliai išmano teisingumo administracijos darbą", - nurodė ministrų kabineto vyriausiasis sekretorius Osamu Fujimura (Osamus Fudžimura).

74 metų M.Taki, kuris yra karjeros valdininkas, anksčiau dirbdamas ministro poste ypatingai nepasižymėjo, tačiau buvo giriamas, kad sugriežtino atsakomybę už nesaugų vairavimą.

K.Tanaka atsistatydino antradienį, teigdamas, jog tai daro dėl sveikatos priežasčių. Anksčiau jis kelias dienas praleido ligoninėje.

Tačiau šį žingsnį jis žengė po to, kai buvo priverstas prisipažinti palaikęs ryšius su Japonijos organizuoto nusikalstamumo sindikatu - jakudza, vienam žurnalui paviešinus, jog K.Tanaka buvo piršlys įtakingo mafijos vadeivos vestuvėse.

Jakudza nėra neteisėta Japonijoje, tačiau šis tinklas, kaip ir Italijos mafija arba Kinijos triados, yra įsitraukęs į įvairią neteisėtą veiklą, įskaitant narkotikų prekybą, prostituciją, skolų išmušinėjimą ir korupcinius statybų projektus.

K.Tanaka ilgiau nei savaitę tvirtino nesitrauksiantis dėl šio skandalo, tačiau vietos žiniasklaida nurodė, kad visuotinis politinis spaudimas galiausiai jį privertė pakeisti nuomonę.

K.Tanaka atsistatydino praėjus vos trims savaitėms nuo jo paskyrimo teisingumo ministru, o šis žingsnis tapo nauju smūgiu jau anksčiau į keblią padėtį patekusiam Y.Nodai, kuris spaudžiamas paskelbti pirmalaikius rinkimus.

Premjeras anksčiau užsitikrino opozicijos palaikymą imantis nepopuliaraus mokesčių didinimo - mainais į pažadą "greitai" paskelbti rinkimus.