Y. Noda, kuris praėjusią savaitę performavo savo ministrų kabinetą prieš galimus pirmalaikius visuotinius rinkimus, padėkojo pavojingą darbą dirbantiems elektrinės darbuotojams, pranešė televizija ir kitos žiniasklaidos priemonės.

"Tikiu, kad Japonija, kaip dabar matome, išgyveno jūsų pasiaukojamo darbo dėka“, - sakė premjeras maždaug tuzinui žmonių, kurie liko dirbti elektrinėje iškart po didžiulio žemės drebėjimo ir cunamio 2011 metų kovo 11 dieną.

„Kaip japonas noriu padėkoti jums už jūsų pastangas bauginančioje ir sunkioje aplinkoje“, - sakė jis viename darbininkų gyvenamajame name prie pat draudžiamos zonos, kuri aplink elektrinę yra nustatyta 20 km spinduliu.

Per drebėjimą ir cunamį sugedo elektrinės aušinimo sistemos, o tai sukėlė didžiausią pasaulyje branduolinę nelaimę nuo 1986 metų Černobylio katastrofos.

Iš Fukušimos elektrinės, esančios už 220 km į šiaurės rytus nuo Tokijo, ir toliau į aplinką sklinda radiacija, dėl kurios dešimtys tūkstančių Fukušimos regiono gyventojų turi evakuotis.

„Tikiu, kad jūsų darbas įvairiose fronto linijos vietose sudarė sąlygas mums pradėti pastangas (išsilydžiusiam) reaktoriui sustabdyti“, - sakė premjeras, kuris buvo apsivilkęs darbininko drabužius.

Vėliau, persirengęs baltu apsauginiu kostiumu, Y. Noda nuvyko į elektrinę ir apžiūrėjo reaktorių, kur darbininkai planuoja iš saugojimo baseino ištraukti išnaudotą branduolinį kurą.

Jis taip pat turi stebėti, kaip nuo radiacijos valomi šalia elektrinės esantys miesteliai.

Tai jau antras Y. Nodos apsilankymas Fukušimos elektrinėje nuo praėjusių metų rugsėjo, kai jis pradėjo eiti premjero pareigas.

Vyriausybė praėjusį mėnesį paskelbė, kad siekia iki 2040 metų šalyje visiškai atsisakyti atominės energetikos.

Tačiau Y. Nodos prekybos ministras netrukus po to sakė, kad du dar statomi reaktoriai gali būti užbaigti ir paleisti, tad visuomenė suabejojo tokiu vyriausybės pasiryžimu.