Pasak vietinės administracijos, žuvo iki 25 civilių, o kiti pareigūnai užsiminė, kad aukų skaičius dar gali augti.

Taikyta į srities gubernatorių Hamisha Gulą, kuris buvo sužeistas. Pasak vieno pareigūno, žuvo vienas gubernatoriaus sūnų.

Atsakomybės kol kas niekas neprisiėmė, bet dažniausiai valstybės pareigūnus puldinėja Talibano kovotojai, kurie siekia išvaryti iš šalies JAV vadovaujamas NATO pajėgas ir nuversti Vakarų remiamą Afganistano vyriausybę.

Vienas sprogimo liudininkų nupiešė siaubingą vaizdą.

"Išgirdau stiprų driokstelėjimą, pamačiau virš (sprogimo) vietos kylančius dūmus, paskui pamačiau išblaškytus mėsos gabalus ir kruvinus žmones aplink mane. Nesupratau, kas įvyko, bet aukų yra daugybė", - pasakojo jis agentūrai AFP iš ligoninės.

Kabule Vidaus reikalų ministerija patvirtino 20 žuvusiųjų ir nurodė, kad dar 50 sužeista, tarp pastarųjų - ir srities gubernatorius.

"Kai kurių sužeistųjų būklė kritiška, aukų gali daugėti", - sakė ministerijos atstovas Sediqas Sediqqi.

Kiti šaltiniai nurodė kitokius nukentėjusių skaičius.

"25 žmonės, tarp kurių buvo ir srities gubernatoriaus sūnus, žuvo, dar 30 sužeista", - sakė Nangarharo provincijos gubernatoriaus atstovas Ahmadzia Abdulzai, kuris dar pridūrė, kad H.Gulas buvo sužeistas užpuoliko, kuris atėjęs pėsčiomis. Laidotas vienas H.Gulo giminaičių.

Prieš kelias dienas pietinėje Helmando provincijoje buvo nukirstos galvos 15 vyrų ir moterų. Šitaip Talibano kovotojai baudė už bendrą vyrų ir moterų vakarėlį su muzika ir šokiais.