Apie žuvusiuosius informacijos nėra, tačiau tarp sužeistųjų yra du Britanijos ir Italijos piliečiai, „kurie buvo paguldyti į ligoninę", sakė policijos atstovė spaudai Maja Adlešič.

Sužeistųjų pavardžių pareigūnė nenurodė. Apie jų būklę taip pat nepranešama.

Pasak M.Adlešič, iš 32 baliono keleivių trys buvo vaikai. Anksčiau policija buvo pranešusi, kad balionu skrido šeši mažamečiai. Ar nors vienas iš jų žuvo, nepranešama.

Interneto naujienų svetainė „24ur“ skelbia, kad vienas 10-metis gydomas reanimacijoje.

Šis incidentas įvyko į pietus nuo Liublianos apie 8 val. vietos (9 val. Lietuvos) laiku, kai užsiliepsnojo 30 keleivių ir du pilotus skraidinęs balionas, sakoma civilinės saugos ir krizių valdymo administracijos pranešime.

Liublianos Medicinos centro atstovas Milanas Žnidaršičius sakė, kad nelaimės vietoje, maždaug už 10 km į pietus nuo sostinės, buvo rasti keturi apdegę kūnai. Ar tarp žuvusiųjų buvo vaikų, atstovas nesakė.

Tuo tarpu Slovėnijos naujienų agentūra STA nurodė, kad ši nelaimė galėjo įvykti dėl audros.

Remiantis STA pranešimu, tuo metu, kai įvyko nelaimė, ore buvo du karšto oro balionai. Vienas balionas užsidegė, kai mėgino leistis per audrą, o kitas nusileido sėkmingai, cituodama liudininkus informavo agentūra.

„Nelaimės metu siautė audra. Balionai mėgino nusileisti, bet buvo blaškomi oro srovių. Tada vienas iš jų ir užsidegė", - sakė įvykio liudininkas interviu interneto naujienų svetainei siol.net.

Tuo tarpu vienas nesunkiai per incidentą sužeistas oro baliono keleivis Tomažas Šimnecas portalui „24ur“ sakė, kad "nusileidimas vyko per greitai, mes trenkėmės į žemę, atšokome ir dar kartą trenkėmės. Per antrąjį „nusileidimą" penki iš mūsų iškrito iš krepšio".

Vyras pridūrė, kad iškritęs prarado sąmonę.

Remiantis kitais pranešimais, prieš užsidegdamas balionas trenkėsi į medį. Keli keleiviai, pamatę liepsnas, iš jo iššoko.

Nelaimė įvyko aikštelėje, kurią supa miškai.

Ugniagesių brigados vadovas Tomažas Kučičius sakė, kad į incidento vietą atvykę ugniagesiai rado liepsnojantį balioną ant žemės. Ar jis užsidegė ore, ar nukritęs, pareigūnas neatsakė.

Į Liublianos ligoninę buvo paguldytas 21 sužeistasis, dar septyni žmonės buvo nugabenti į kitas ligonines, sakė M.Žnidaršičius.

Į nelaimės vietą ketvirtadienį atvyko Slovėnijos gynybos ir vidaus reikalų ministrai Alešas Hojsas ir Vinko Gorenakas. Tuo tarpu prezidentas Danilo Turkas pareiškė užuojautą žuvusiųjų šeimoms.

„Dirba visos būtinos tarnybos, kurios darys viską, kad aukų skaičius didėjimo būtų išvengta", - pažadėjo prezidentas.