Ši įžūli talibų ataka padidins nuogąstavimus dėl saugumo - tokiu metu, kai NATO rengiasi perduoti atsakomybę už saugumą afganų pajėgoms ir išvesti iš šalies didžiąją daugumą iš 130 tūkst. kovos veiksmuose dalyvaujančių savo karių.

Praėjus maždaug 12 valandų po viešbučio "Spozhmai" prie Kargos ežero užpuolimo pradžios ir po to, kai saugumo pajėgos išvadavo dešimtis įkaitų, Vidaus reikalų ministerijos atstovas Sediqas Sediqqi paskelbė, kad drama baigėsi ir kad visi užpuolikai yra nebegyvi.

Kabule, kuris yra labiausiai saugoma šalies dalis, sukilėliai įvykdė visą virtinę sensacingų, komandosų stiliaus atakų, kurios paprastai trukdavo daug valandų ir kurios kursto baimę visuomenėje.

Į viešbutį "Spozhmai" dažnai atvyksta turtingas Kabulo elitas, o ketvirtadienio vakarais - prasidedant afganų savaitgaliui - jame paprastai būna pilna šeimų ir mišrių vyrų ir moterų kompanijų.

Talibano puolimas prasidėjo ketvirtadienį maždaug 23 val. 30 min. vietos (22 val. Lietuvos) laiku, kai raketomis ir Kalašnikovo automatais ginkluoti mirtininkai įsiveržė į viešbutį, sakė Kabulo policijos kriminalinių tyrimų departamento vadovas Mohammadas Zahiras.

Pasak jo, mažiausiai vienas užpuolikų susprogdino diržą su sprogmenimis.

Drama baigėsi penktadienį 11 val. vietos laiku, sakė Kabulo policijos atstovas Hashmatas Stanikzai, kuris nurodė, kad žuvo dvylika civilių gyventojų, trys viešbučio apsaugininkai ir vienas policijos pareigūnas, taip pat - penki užpuolikai.

S.Sediqqi sakė, kad prieš dramos pabaigą buvo išvaduota mažiausiai 40 civilių įkaitų.

Talibanas, kuris vadovauja kruvinam, jau 10 metų trunkančiam sukilimui prieš Vakarų remiamą Hamido Karzai vyriausybę, prisiėmė atsakomybę už viešbučio užpuolimą.

"Mūsų mudžahidai praėjusią naktį atakavo šį viešbutį, nes (jame) kiekvieną ketvirtadienį laukiniams vakarėliams, gėrimui ir prostitucijai susirenka garsūs žmonės iš ambasadų, ISAF ir Kabulo administracijos", - sakė talibų atstovas Zabihullah Mujahidas.

NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (ISAF) atstovas patvirtino, kad afganų saugumo ir koalicijos pajėgos sureagavo į puolimą prie Kargos ežero sostinės pakraštyje.

NATO savo pajėgas iš Afganistano ketina išvesti iki 2014 metų pabaigos - taip planuojama užbaigti brangiai kainavusį, visą dešimtmetį trukusį karą, kuris pareikalavo dešimčių tūkstančių civilių afganų ir daugiau kaip 3 050 užsienio karių gyvybių.

Prezidentas H.Karzai ketvirtadienį, kitą dieną po talibų mirtininko išpuolio, pareikalavusio 21 žmogaus gyvybių, sakė, kad sukilėlių išpuoliai prieš afganų saugumo pajėgas pastaraisiais mėnesiais suintensyvėjo.

Per specialią parlamento sesiją H.Karzai sakė, kad kasdien "nuo 20 iki 25 mūsų jaunuolių pasiaukoja dėl šios šalies ir žūsta".

"Mūsų žemė neapsaugota, mūsų namai, mūsų žmonės nėra saugūs", - sakė prezidentas.

Balandžio mėnesį kovotojai buvo surengę koordinuotas atakas prieš vyriausybės įstaigas, ambasadas ir užsienio bazes Kabule - tai buvo didžiausias puolimas sostinėje per visus 10 karo metų.