Regione bus dislokuoti šeši lėktuvnešiai, šeštadienį Singapūre vykusiame saugumo forume pareiškė JAV gynybos sekretorius Leonas Panetta. Šiuo metu pusė JAV karinio jūrų laivyno laivų yra dislokuota Azijos Ramiojo vandenyno regione ir pusė - Atlanto vandenyne. Tačiau iki 2020 metų šis santykis turėtų tapti maždaug 60:40.

Laivų permetimas yra dalis naujos karinės strategijos, kurią sausį pristatė JAV prezidentas Barackas Obama. Vašingtonas su nerimu stebi karinį Kinijos kilimą. Ši šalis pastaraisiais metais ypač daug dėmesio skyrė savo karinio jūrų laivyno apginklavimui.

Po L. Panettos pareiškimo Kinijos naujienų agentūra "Xinhua" įspėjo "nekelti bangų" regione. Pentagono vadovas patikino, kad JAV nenori mesti iššūkio Kinijai. Abiem šalims esą "nėra kitos alternatyvos", kaip tik karinis bendradarbiavimas.

Kartu L. Panetta pripažino sunkumus santykiuose su Kinija. "Nei mes, nei Kinija nesame naivūs dėl santykių", - sakė jis. Tačiau esą yra alternatyva gerinti bendradarbiavimą ir ryšius. L. Paneta pabrėžė, kad dėmesio sutelkimas į Aziją nereiškia, kad siekiama suvaržyti Kiniją.

Saugumo konferencijoje dalyvavo daugybės Azijos šalių atstovai. Tačiau Kinija į susitikimą aukšto rango delegacijos nenusiuntė. Japonijos vyriausybė konferencijoje atvirai pareiškė, kad Kinijos ginklavimasis yra "grėsmė" regionui, nes jis yra "neskaidrus". Australija pasveikino JAV planą, kuris nesukels "nei nestabilumo, nei ginklavimosi varžybų".

L. Panetta Singapūre teigė, kad JAV pasirengusios kariniam bendradarbiavimui ir su Mianmaru. Tačiau tam šalis privalo tęsti pradėtą reformų procesą.