Gelbėtojai rado 14 žuvusiųjų kūnus. Apie tai žurnalistams pranešė Indonezijos nepaprastųjų situacijų agentūros krizių štabo atstovas. Na o Indonezijos žiniasklaida rašo, kad gelbėtojams iš sraigtasparnio pavyko rasti orlaivio uodegos nuolaužas. Matyti mažesnės nuolaužos, aiškiai pastebimas lėktuvo uodegos fragmentas.

Toliau aiškinamasi, kokios katastrofos priežastys. Kai kuriais duomenimis, tyrimas gali trukti metus. Tiesa, Rusijoje, Žukovsko oro uoste atliktas eksperimentas parodė, kad dėl tragedijos kalti pilotai, išsiaiškino žiniasklaida. Na o Indonezijos televizija parodė pirmą filmuotą reportažą iš avarijos vietos.

„Esame 2 096 metrų aukštyje, matome debesis“, – pranešė grupės „Alfa“ vadovas per radiją nacionalinės paieškos gelbėjimo agentūros valdybos postui nr. 1. Šis postas yra Salako kalno papėdėje, Pasir Mangis rajone.

„Alfa“ grupė paprašė sraigtasparnio, kad perskristų upę. Anksčiau Indonezijos nacionalinės paieškos gelbėjimo agentūros Džakartos valdybos vadovas Ketutas Parva nurodė, jog dėl sudėtingų oro sąlygų gelbėjimo tarnybos sraigtasparnis bus naudojamas tik evakuoti kūnams iš kalno papėdės į Halimo Perdanakusumos oro uostą tada, kai gelbėtojai patys nuneš žuvusiųjų palaikus nuo kalno.

Penktadienį ryte į katastrofos vietą išsiuntė papildomą 250 gelbėtojų komandą, pranešė indoneziečių vykdomos operacijos vadovas kariuomenės pulkininkas Antonas Putrantas. Svarbiausia gelbėtojų užduotis – evakuoti žuvusiųjų kūnus. Pulkininko teigimu, komanda paruošta ir sunkiausiam galimam scenarijui, pagal kurį nepavyktų evakuoti sraigtasparniu.

„Tada evakuacijai panaudotume tempiamus lynus, o kūnus leistume žemyn estafetės principu. Tam reikėtų mažiausiai tūkstančio kariškių“, – aiškino jis.

Taip pat pranešama, kad paruošti 25 greitosios pagalbos automobiliai, jie laukia pagrindiniame paieškos gelbėjimo poste Salako kalno papėdėje.

Parodytas pirmas filmuotas reportažas iš avarijos vietos

Penktadienį avarijos vietą iš sraigtasparnio apžiūrėjo Tarpvalstybinio aviacijos komiteto atstovas. Apie tai pranešė vienas Rusijos tinklaraštininkas iš Džakartos, kuris stebi paieškos operaciją. Sergejus Dolia atvyko į Džakartą sudužusiu keleiviniu lėktuvu, o paskutinio skrydžio metu liko žemėje.

„Sraigtasparnis grįžo su Tarpvalstybinio aviacijos komiteto atstovu rusu. Aptaria tai, ką matė“, – parašė S. Dolia savo mikrotinklaraštyje socialiniame tinklalapyje „Twitter“.

Tinklaraštininkas patalpino ir pirmą filmuotą reportažą iš įvykio vietos, kurį parodė Indonezijos televizija. Reportaže matyti nukritusio lėktuvo nuolaužos. Per televiziją parodė ir gelbėtojus katastrofos vietoje.

Pateikiame vaizdų iš katastrofos vietos.