Tai yra eilėraščiai, kurių dauguma buvo publikuoti Afganistano karių tinklalapiuose per pastarąjį dešimtmetį.

Knygos redaktoriai mano, kad poezijos rinkinys leis iš arčiau pažvelgti į „giliai emocingų žmonių sielas ir širdis“. Dauguma eilėraščių gvildena meilės, šeimos, karo temas, įskaitant antpuolius, žvalgybą, kratas.

Pasak vieno knygos sudarytojų Williamo Dalrymple'o, eilėraščiai, patekę į rinkinį, bus turtingos, legendinės Talibano poezijos pavyzdys.

Buvęs britų pajėgų vadas Afganistane penktadienį dienraščiui „The Guardian“ palankiai komentavo tokią netikėtą literatūrinę iniciatyvą. Anot jo, eilėraščių rinkinys suteiks „viešumo deguonies“ ekstremistų grupei, kuri yra Didžiosios Britanijos priešas.

„Reikia nepamiršti, kad tai yra fašistų, galvažudžių, engiančių moteris ir žudančių žmones be jokio pasigailėjimo, poezija“, - teigė Richardas Kempas, 2003 metais vadovavęs britų pajėgoms Afganistane.

Nepaisant aštrios kritikos, knygos bendraautorius Aleksas Strikas van Linschotenas (Alex Strick van Linschoten) pažymi, kad eilėraščiai puikiai atskleidžia, jog Talibano kovotojai taip pat yra žmonės.

Ši islamistų grupė valdė Afganistaną nuo 1996 iki 2001 metų – iki JAV invazijos. Tada grupuotė buvo plačiai pasmerkta dėl brutalaus elgesio. Bet po daugiau nei dešimt metų trukusio karo Vakarų pareigūnai ėmė tikėtis konfliktą numalšinti derybomis.

Šiuo metu Afganistane yra dislokuota 87 tūkst. JAV karių ir 44 tūkst. kareivių, priklausančių kitoms ginkluotosioms pajėgoms iš užsienio, įskaitant 9,5 tūkst. britų kovotojų.