Filmas "Mandiba", pavadintas N.Mandelos genties vardu, "plačiai apžvelgs jį vedusias vidines aistras ir išorines jėgas", sakoma grupės pareiškime.

Seriale, kurio biudžetas siekia 24 mln. eurų, bus pasakojama ir apie N.Mandelos santykius su motina, jo politinį aktyvumą, potyrius kalėjime, politinį iškilimą ir tapimą pirmuoju Pietų Afrikos Respublikos juodaodžiu prezidentu.

Kas atliks pagrindinio veikėjo vaidmenį, prodiuseriai kol kas nutyli. Projektą remia Nelsono Mandelos fondas.

Nobelio taikos premijos laureatas N.Mandela už kovą su baltųjų vykdoma priespauda Pietų Afrikos Respublikoje kalėjimuose praleido 27 metus. Išėjęs į laisvę 1990 metais po ketverių metų jis buvo išrinktas šalies prezidentu.

Filmą, kuris bus sukamas daugiausia Pietų Afrikos Respublikoje, kurs bendrai vietos kompanija "Out of Africa", Kanados "Blue Ice Films" ir Didžiosios Britanijos kompanija "Left Bank Pictures".

Vienas filmo prodiuserių N.Mandelos vaikaitis Kweku Mandela (Kvekus Mandela) sako, kad juostoje mėgins parodyti "Mandelą kaip žmogų", o ne "Mandelą kaip šventąjį".

Scenarijų šešių valandinių serijų filmui rašo "Emmy" ir BAFTA apdovanojimų laureatas Nigelas Williamsas, žinomas iš mini serialo su Helen Mirren "Elžbieta I".

Scenarijaus autorius remiasi dviem paties N.Mandelos knygomis - autobiografine knyga "Pokalbiai su savimi"(Conversations with Myself) ir citatų knyga "Pats Nelsonas Mandela" (Nelson Mandela by Himself).