Federalinė saugumo tarnyba, tarp abiejų lėktuvų nuolaužų savaitgalį radusi sprogmenų liekanas, teigia, kad bombos sprogo lėktuvuose.

"Šiandien, be jokios abejonės, galime teigti, kad abu lėktuvai sprogo per teroristinį išpuolį", - naujienų agentūra ITAR-TASS citavo generolo leitenanto Andrejaus Fetusovo žodžius.

Anot jo, bus atliekamas tolesnis tyrimas, kad būtų galima nustatyti sprogmenų sudėtines dalis. Jau rasta heksogeno, geriau žinomo kaip RDX, naudoto ankstesniuose išpuoliuose prieš Rusiją, dėl kurių kaltinami Čečėnijos maištininkai.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atsakomybę už dviejų keleivinių lėktuvų sprogimus, per kuriuos žuvo 90 žmonių, suvertė tarptautiniam teroristų tinklui "Al Qaeda". "Tarptautinė, su "Al Qaeda" susijusi teroristinė grupuotė prisiėmė atsakomybę už dviejų lėktuvų susprogdinimą", - sakė jis antradienį Sočyje. Tai, anot V. Putino, įrodo, kad "destruktyvūs elementai Čečėnijoje susiję su tarptautiniu terorizmu".

Susisiekimo ministras Igoris Levitinas, kuriam Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavedė vadovauti lėktuvų katastrofos tyrimo komisijai, sakė, kad prieš nelaimes lėktuvų įgulų nariai nieko nepranešė, vadinasi, bombos buvo susprogdintos be išankstinio perspėjimo.

"Atsižvelgiant į informaciją, gautą iš skrydžių įrašymo, nėra jokios prasmės kalbėti apie pagrobimą", - vietinei televizijai sakė I. Levitinas. Anot jo, SOS signalai galėjo būti dėl sprogimo, o ne siųsti įgulos.

"SOS signalai buvo gauti beveik tuo pačiu metu, kai vienas iš lėktuvų sprogo ir po kelių akimirkų, kai buvo sunaikintas antrasis, - teigė jis. - Tai leidžia mums manyti, kad juos pasiuntė ne įgula, o trumpasis jungimas sprogimo metu".

Kai kurios nukentėjusiųjų šeimos vis dar laukia savo artimųjų palaikų. Šį savaitgalį šimtai aukų artimųjų dalyvavo laidotuvėse Volgograde bei Sočyje.

Pareigūnai susilaiko nuo kaltinimų, kad dėl nelaimės kalti čečėnai, tačiau yra prielaidų, kad moteris, kuri, manoma, buvo čečėnė, įsinešė sprogmenis ir lėktuvus susprogdino dėl sekmadienio prezidento rinkimų Čečėnijoje.

Čečėnų maištininkai surengė kelis efektingus išpuolius, norėdami atgauti nepriklausomybę. Tačiau separatistai neigia prisidėję prie lėktuvų katastrofos ir kaltina Rusijos valdžią skleidžiant melagingą informaciją.

Alu Alchanovas, kurį remia Kremlius ir kuriam čečėnų maištininkai grasina mirtimi, laimėjo prezidento rinkimus ir pažadėjo regione įvesti taiką.