Jachta "The Dignite/al Karama" Graikijos pakrančių sargybos buvo nukreipta į Sitijos (uostą) Kretoje po to, kai buvo sustabdyta netoliese esančiame uoste pilantis degalų", organizatorius Claude'as Leosticas telefonu sakė iš Paryžiaus naujienų agentūrai AFP.

Motorinė jachta, kuria plaukė 12 palestiniečius palaikančių aktyvistų, antradienį paryčiais slapta išplaukė iš vieno Graikijos uosto, nepaklusdamas draudimui bet kokiam mėginimui plaukti iš Graikijos į Izraelio blokuojamą Gazos Ruožą.

Planuota, kad į palestiniečių anklavą mėgins plaukti dešimties laivų tarptautinė flotilė, tačiau visi kiti laivai buvo sulaikyti Graikijos uostuose. Be to, vienas Airijos laivas, kuriam, pasak organizatorių, buvo tyčia sugadintas sraigtas, šiuo metu remontuojamas Turkijoje.

Tikėtasi, kad ši flotilė išplaus praeitą savaitę, tačiau organizatoriai susidūrė su aibe biurokratinių kliūčių. Aktyvistai mano, jog visi šie trukdžiai sietini su Izraelio daromu politiniu spaudimu.

Tuo tarpu Atėnų pareigūnai teigia uždraudę šį žygį dėl aktyvistų "saugumo", atsižvelgiant į pernai įvykusį kruviną incidentą, kai Izraelio komandosai atakavo šešių laivų flotilę. Tąsyk žuvo devyni aktyvistai iš Turkijos.

Daugiau nei 300 aktyvistų iš 22 šalių užsirašė dalyvauti šiemet turėjusioje išplaukti flotilėje - tarp jų dešimtys vidutinio ir senyvo amžiaus amerikiečių bei europiečių.

Izraelis neslėpė esantis pasiryžęs sutrukdyti "Laisvės flotilei II" pasiekti Gazos Ruožą, kuris yra blokuojamas nuo 2006 metų, kai islamistai kovotojai per vieną reidą pagrobė žydų valstybės karį, kuris iki šiol laikomas nežinomoje vietoje.