A.Merkel konservatoriai Vokietijos pietvakariuose esantį Badeną-Viurtembergą valdo nuo 1953-iųjų, bet pasipiktinimas kanclerės politika dėl atominės energetikos ir sprendimais dėl Libijos ir euro rodytų, kad rinkėjai gali nubausti jos krikščionis demokratus.

Be triuškinamo smūgio nuotaikai Berlyne, pralaimėjimas reikštų ir tai, kad A.Merkel būtų dar sunkiau Bundesrate - aukštuosiuose parlamento rūmuose - prastumti įstatymų projektus ir pasigirstų nauji raginimai jai sutvirtinti savo dešinįjį mandatą.

Apklausa, kurios rezultatai buvo paskelbti penktadienį, rodo, kad potenciali socialdemokratų ir vėl pakilusių žaliųjų koalicija gali nuversti A.Merkel krikščionis demokratus (CDU) ir jų koalicijos partnerius - verslui palankius laisvuosius demokratus (FDP).
Nepriklausomo instituto "TNS Emnid" tyrimo duomenimis, Badene-Viurtemberge, kur įsikūrę tokie gigantai kaip "Daimler" ir "Porsche", opozicija turėtų gauti 48 proc., o žemės premjero Stefano Mappuso (Štefano Mapuso) valdantysis aljansas - 43 proc. balsų.

Tai reikštų triuškinamą smūgį 56 metų A.Merkel - po pralaimėjimų Šiaurės Reine-Vestfalijoje gegužę ir Hamburge vasarį. Šiemet Vokietijoje turi įvykti dar trijų žemių rinkimai.

"Valdžios praradimas Badene-Viurtemberge būtų iki šiol didžiausias pralaimėjimas Merkel, kaip partijos lyderei", - rašė savaitraštis "Die Zeit".

Šį sekmadienį rinkimai taip pat vyksta Reino krašte-Pfalce, kur socialdemokratai gali prarasti savo absoliučią daugumą ir suformuoti koaliciją su žaliaisiais.

Abiejose žemėse gali balsuoti maždaug 10,8 mln. žmonių. Rinkimų apylinkės buvo atidarytos 6 val. Grinvičo (9 val. Lietuvos) laiku ir dirbs iki 16 val. Grinvičo (19 val. Lietuvos) laiku.