Tuo tarpu pranešta, kad sekmadienį šiame Persijos įlankos sultonate vykusių policijos susirėmimų su protestuotojais aukų skaičius padidėjo iki šešių.

Maždaug tūkstantis protestuotojų blokavo įvažiavimą į pakrantės miesto Soharo pramoninį rajoną, kuriame įsikūrę uostas, naftos perdirbimo gamykla ir aliuminio fabrikas.

Šimtai demonstrantų taip pat susirinko pagrindinėje žiedinėje sankryžoje ir reiškė pasipiktinimą policijos veiksmais, kai sekmadienį pareigūnai apšaudė akmenis svaidžiusius protestuotojus, reikalavusius politinių reformų, darbo ir didesnių atlyginimų. Vėliau protestuotojai padegė miesto policijos nuovadą ir dvi valstybines įstaigas.

"Protestai Sohare vakare nusinešė iš viso šešių žmonių gyvybes", - sakė miesto valstybinės ligoninės priimamojo medikas.

Anksčiau liudininkai pranešė, kad per neramumus žuvo du žmonės. Keli jų sakė, kad policija šaudė guminėmis kulkomis, bet mažiausiai vienas liudininkas tvirtino, kad buvo panaudoti koviniai šaudmenys.

Pastarieji neramumai Soharo uostamiestyje, kuris yra pagrindinis Omano pramonės centras, yra neįprastas visuomenės nepasitenkinimo proveržis šiame paprastai ramiame ir apsnūdusiame sultonate.

Jie kilo po protestų už demokratines permainas bangos, nusiritusios per virtinę arabų valstybių.

Sohare pirmadienį ryte liepsnojo pagrindinis prekybos centras, kuris prieš tai buvo nusiaubtas plėšikautojų, pasakojo liudininkai.
Aplink miestą buvo dislokuoti kariai, tačiau jie nemėgino išsklaidyti protestuotojų.

Rafinuotų naftos produktų eksportas iš Soharo uosto nenutrūko, nors sunkvežimių eismas į uostą buvo blokuotas, pranešė uosto administracijos atstovė spaudai.

Sultonatui vadovaujantis Qaboosas ben Saidas, mėgindamas sumažinti įtampą JAV sąjungininku laikomame Omane, šeštadienį pertvarkė savo kabinetą. Vyriausybės sudėties pakeitimai padaryti praėjus savaitei po nedidelės demonstracijos sostinėje Muskate.

Qaboosas ben Saidas prie Omano vairo stovi keturis dešimtmečius ir turi absoliučią valdžią. Sultonate politinių partijų veikla uždrausta.
Vyriausybė, jaučianti spaudimą imtis veiksmų dėl protestų Sohare, sekmadienį pažadėjo sukurti 50 tūkst. naujų darbo vietų valstybiniame sektoriuje ir visiems darbo ieškantiems asmenims kas mėnesį skirti 390 dolerių bedarbio pašalpą.

Omanas yra naftą eksportuojančių šalių organizacijai OPEC nepriklausantis naftos eksportuotojas, kurio naftos gavyba siekia 850 tūkst. barelių per dieną. Jis palaiko tvirtus karinius ir politinius ryšius su Vašingtonu.

Qaboosas ben Saidas 1970 metais per rūmų perversmą nušalino savo tėvą, siekdamas nutraukti šalies izoliaciją ir panaudoti už naftą gaunamus pinigus jos modernizacijai.

Sultonato vadovas skiria kabinetą. 1992 metais jo nurodymu taip pat buvo įsteigta patariamąjį balsą turinti institucija - šura (taryba), kurią sudaro 84 renkami nariai.

Protestuotojai reikalavo, kad šiai institucijai būtų suteiktos galios priimti įstatymus. Sekmadienį Qaboosas ben Saidas nurodė ministrų kabinetui išnagrinėti galimybę suteikti šurai daugiau įgaliojimų.