„Al Qaedos išpuoliui pavyko sutrukdyti, Afganistane suėmus vokietį džihadistą.

„Al Qaeda“ planavo pakartoti 2008 m. pabaigoje Mumbajuje įvykdytą akciją: kelios kovotojų grupės turėjo pradėti veikti iš pradžių Didžiojoje Britanijoje, paskui – Prancūzijoje ir galiausiai – Vokietijoje, paimti šimtus žmonių įkaitais garsiose vietose, kad įbaugintų visą Europą.

Neoficialiais duomenimis, gautais įvairiose saugumo tarnybose, svarbiausiu objektu turėjo tapti Paryžius, tiksliau, Eifelio bokštas. „Al Qaeda“ planavo jį užgrobti ir mesti nuo jo įkaitus“, – rašoma leidinyje.

„Apie šiuos kruvinus planus pavyko sužinoti, suėmus Afganistane džihadistą su vokišku pasu. Apklausus suimtąjį paaiškėjo, kad „Al Quaeda“ pusiau karinėse stovyklose parengė nežinomą kiekį musulmonų, įvairių valstybių piliečių, siekdama palengvinti jų išsiuntimą į Europą. Vieną įtariamąjį – Mohammedą Omarą Debhį, alžyrietį su amerikietišku pasu, vakar suėmė Ispanijoje“, – rašoma leidinyje.

„Veikiausiai dėl šios susiklosčiusios situacijos CŽV direktorius Leonas Panetta skubiai išvyko į Islamabadą ir ten planuoja susitikti su Pakistano prezidentu Asifu Ali Zardariu ir aptarti situaciją Šiaurės Vaziristane, konkrečiau – Datta Kel gyvenvietėje, kurioje, tikėtina, yra gerai organizuotos „Al Quaeda“ bazės ruošti džihadistams, kilusiems iš Alžyro ir turintiems Vakarų (Europos) pilietybę.

Neatmetama galimybė, kad L. Panetta prašys Pakistano vadovo nusiųsti karių į Šiaurės Vaziristaną ir sunaikinti infrastruktūras, iš kurių gali prasidėti kruviniausiai išpuoliai į Europą“, – rašo straipsnio autorius.