"Manau, jų turimo mažai prisodrinto urano pakaktų dviem užtaisams", - L.Panetta sakė televizijai ABC.

Teheranui prireiktų metų, kad galėtų prisodrinti uraną iki ginklams tinkamo lygio, o "dar apie metus užtruktų išvystyti (branduolinius) ginklus nešančią sistemą, kad ji taptų veiksminga", nurodė CŽV vadovas.

Tarptautinė bendruomenė vis griežčiau reikalauja, kad Iranas nutrauktų savo įtartiną branduolinę programą, kuria, kaip mano Vakarų šalys, Teheranas dangsto savo siekį pasigaminti atominių ginklų.

Šiitiška respublika tokius kaltinimus atkakliai neigia, tačiau nuolat demonstruoja savo karinę galią, rengdama pratybas strategiškai svarbiame Persijos įlankos regione bei išbandydama įvairias savo gamybos raketas.

"Nesiliauja debatai, ar jie ryšis pasigaminti (atominę) bombą. Tačiau jie akivaizdžiai stiprina savo branduolinius pajėgumus, o tai kelia nerimą, - pabrėžė L.Panetta. - Kokie yra tikrieji jų ketinimai?"

Izraelis yra pagrindinis Vašingtono sąjungininkas Artimuosiuose Rytuose ir vienintelė šiame regione branduolinį ginklą turinti valstybė, nors oficialiai to nepripažįsta.

Abi šios šalys neatmeta galimybės suduoti Iranui karinį smūgį, siekiant priversti Teheraną nutraukti branduolinę programą.

"Izraelis labai susirūpinęs dėl to, kad vyksta Irane", - pabrėžė CŽV vadovas.

"Tebesidalijame žvalgybos informacija (su Izraeliu) apie konkrečius Irano pajėgumus", - L.Panetta sakė televizijai ABC, tačiau pridūrė, kad Izraelis "linkęs suteikti mums erdvės, kad pamėgintume pakeisti Iraną diplomatiškai, kultūriškai ir politiškai".

Pasak CŽV vadovo, Izraelis mažiau abejoja, "kad Iranas jau nusprendė pasigaminti (atominę) bombą, tačiau jie taip pat žino, kad (Jungtinių Tautų) sankcijos turės poveikį".

Reaguodamas į L.Panettos perspėjimą, kad Iranas greitai gali pasigaminti branduolinių ginklų, Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad yra priežasčių nerimauti.

"Ši informacija turi būti patikrinta, tačiau tokia informacija visada kelia nerimą, juolab kad tarptautinė bendruomenė nepripažįsta Irano branduolinės programos skaidria", - sakė jis žurnalistams per Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimą Toronte.

Iranas: CŽV su Teheranu kovoja psichologinį karą

Iranas pirmadienį apkaltino JAV centrinę žvalgybos valdybą (CŽV), kad skelbdama melagingus pranešimus apie šiitiškos respublikos branduolinę programą ji kovojanti su Teheranu psichologinį karą.

Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Raminas Mehmanparastas paneigė CŽV vadovo L.Panettos pareiškimą.

"Tokie pareiškimai vertintini kaip psichologinis karas. Jais siekiama sudaryti neigiamą požiūrį į taikią Irano branduolinę veiklą", - sakė R.Mehmanparastas interviu valstybinei naujienų agentūrai IRNA.

"Amerikos pareigūnai, ypač žvalgybos aparatas, žino, kad Irano branduolinė programa nėra karinė ir kad jos tikslai taikūs", - sakė jis.

"Tie, kurie skelbia tokius melagingus pranešimus, siekia atitraukti tarptautinės bendruomenės dėmesį nuo pagrindinės problemos.... kelių šalių ir tam tikro režimo turimo branduolinio arsenalo", - sakė jis omenyje turėdamas Izraelį.