Tokios derybos su Rusija nevyksta, o Maskva iki šiol neparodė susidomėjimo galimybe atitraukti taktinius branduolinius ginklus.

H.Clinton taip pat sakė, kad JAV prezidento Baracko Obamos administracija pageidauja, kad NATO priešraketinę gynybą pripažintų kertine Aljanso misija, susieta su platesnėmis pastangomis eliminuoti branduolinių, biologinių ir cheminių ginklų bei juos nešančių raketų pavojų. Valstybės sekretorė pabrėžė, kad priešraketinė gynyba ir atominiai ginklai yra viena kitą papildančios priemonės, užkertančios kelią atakoms prieš Jungtines Valstijas ir jų sąjungininkes.

Šios H.Clinton kalbos, kuri buvo pasakyta per privačius pietus su 27 kitų NATO šalių atstovais, tekstas buvo išplatintas jos padėjėjų.

Andersas Foghas Rasmussenas
Prieš tą renginį vykusioje spaudos konferencijoje NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas sakė manantis, kad JAV branduoliniai ginklai yra labai svarbūs Europos gynybai ir neturėtų būti atitraukti, kol kitos šalys neturi branduolinių ginklų.

"Tikiu, kad Amerikos branduolinių ginklų buvimas Europoje yra patikimos (atakų) prevencijos esminė dalis", - sakė A.F.Rasmussenas.

Kai kurios NATO sąjungininkės Europoje, tarp jų Vokietija, sako, kad Jungtinėms Valstijoms laikas atitraukti po Šaltojo karo Senajame žemyne likusius branduolinius ginklus. Šios šalys priminė pernai Prahoje prezidento B.Obamos duotą pažadą siekti pasaulio be branduolinių ginklų.

Tačiau kai kurios vėliau į Aljansą įstojusios šalys, ypač buvusios Sovietų Sąjungos respublikos ir Varšuvos karinio bloko valstybės JAV branduolinių ginklų atitraukimui nepritaria, argumentuodamos, kad jų dislokavimas yra tvirčiausias NATO narių teritorinio vientisumo garantas.

Be vienbalsio NATO sutarimo atominiai ginklai nebus išgabenti iš Europos

Jungtinės Valstijos neišgabens savo branduolinių ginklų iš Europos be vienbalsio visų 28-ių NATO valstybių sutarimo, ketvirtadienį pareiškė karinio aljanso vyriausiasis atstovas spaudai.

"Dėl NATO branduolinės politikos ar taktikos nebus jokių vienašališkų veiksmų. Visi sprendimai bus priimami kartu", - sakė Jamesas Appathurai spaudos konferencijoje po NATO valstybių užsienio reikalų ministrų derybų Taline.

"Tai labai aiškus pareiškimas", - pridūrė jis.

Nedidelė grupė aljanso valstybių, kurioms vadovauja Vokietija, nori, kad Jungtinės Valstijos išgabentų dalį Senajame žemyne esančių maždaug 240 savo atominių bombų, kurios laikomos šešiose oro pajėgų bazėse penkiose NATO valstybėse.