"Popiežius, kaip ir mes, ganytojai, daug prisikentėjo dėl tų kunigų, kurie yra neištikimi savo pašaukimui ir savo misijai", - sakė T.Bertone kalbėdamas su Italijos žurnalistais Čilėje.

"Bažnyčia yra institucija, kuri turi Jėzaus Kristaus vidinės stiprybės ir charizmos. Nepaisant šių bylų, (Jėzus Kristus) ir toliau gina ir palaiko savo Bažnyčią", - sakė antrasis pagal hierarchiją žmogus Vatikane.

Pastaraisiais mėnesiais Katalikų Bažnyčią Airijoje, Austrijoje, Jungtinėse Valstijose krėtę pedofilijos skandalai neaplenkė ir popiežiaus gimtosios Vokietijos.

82-jų metų pontifikas kaltinamas dėl to, kad būdamas Miuncheno arkivyskupu, taip pat vėliau tapęs kardinolu ir vadovaudamas Tikėjimo doktrinos kongregacijai Vatikane, nesiėmė veiksmų prieš pedofilija kaltinamus kunigus.

Šią savaitę Vokietijos žurnalas "Die Zeit" paskelbė, kad būtent T.Bertone, o ne popiežiui tenka pagrindinė kaltė už tai, jog Bažnyčios vadovybė nesiėmė jokių veiksmų prieš JAV kunigą, kuris buvo apkaltintas vaikų tvirkinimu Jungtinių Valstijų kurčiųjų mokykloje.