Išpuolis antrame pagal dydį Maharaštros mieste, esančiame už 200 km nuo šalies finansų sostinės Mumbajaus, dėl kurio hinduistų nacionalistų lyderiai suskubo apkaltinti kaimyninį Pakistaną, sukėlė nuogąstavimų, jog gali perniek nueiti pastarojo meto pastangos sumažinti įtampą tarp Delio ir Islamabado.

"Tai buvo bomba, palikta krepšyje", - aplankęs nuniokotą duonos parduotuvę ir sužeistuosius ligoninėje sekmadienį žurnalistams sakė šalies vidaus reikalų ministras Palaniappanas Chidambaramas.

Jis nurodė, kad šeši žmonės žuvo incidento vietoje, o dar trys mirė nuo žaizdų ligoninėje. Iš 57 sužeistųjų, devyniolika jau išrašyti iš gydymo įstaigų.

P.Chidambaramas pridūrė, kad teismo ekspertai dabar bando nustatyti, kokie sprogmenys buvo panaudoti ir kaip bomba buvo detonuota.

"Visa informacija, kurią šiuo metu turime, rodo, kad buvo siekta susprogdinti bombą vietoje, kurioje dažnai lankosi ir užsieniečiai, ir indai", - sakė P.Chidambaramas.

Vidaus reikalų sekretorius Gopal Krishna Pillai savo ruožtu anksčiau sakė, kad sprogimas nugriaudėjo 19 val. 30 min. Vokiečių duonos parduotuvėje, įsikūrusioje netoli Osho ašramo - garsaus meditacijos centro.

Tai pirmas teroristinis išpuolis Indijoje nuo tada, kai dešimt gerai ginkluotų užpuolikų iš Pakistano atvyko jūra į šalies finansų sostinę Mumbajų ir per beveik pustrečios paros trukusį smurto proveržį viešbučiuose bei traukinių stotyje 2008 metų lapkričio mėnesį nužudė 166 žmones.

"Panašu, kad paliktą be priežiūros krepšį parduotuvėje pastebėjo vienas padavėjų, ir kai jis bandė atidaryti krepšį nugriaudėjo sprogimas", - žurnalistams sakė G.K.Pillai.

Per sprogimą buvo smarkiai nuniokotas ir pats duonos parduotuvės pastatas, ir aplinkinės parduotuvės. "Atbėgau į duonos parduotuvę vos išgirdęs sprogimą. Aplinkui visur ant žemės gulėjo žmonės", - sakė šalimais gyvenantis Abba More.

G.K.Pillai sakė, kad tarp žuvusiųjų yra vienas užsienietis, tačiau jo tautybė kol kas nenustatyta.

Tarp sužeistųjų yra dešimt užsieniečių, įskaitant asmenis iš Irano, Sudano, Nepalo, Taivano ir Vokietijos.

Išpuolis buvo įvykdytas, kai pamažu ima šiltėti Indijos ir jos mirtino priešo Pakistano santykiai. Abi šios branduolinės valstybės vasario 25 dieną Delyje nutarė surengti derybas - tai būtų pirmos formalios Delio ir Islamabado derybos po kruvinos Mumbajaus tragedijos.

Paklaustas, ar sprogimas gali būti susijęs su turinčiomis įvykti Indijos ir Pakistano derybomis, G.K.Pillai atsakė: "Tyrimas tik prasidėjo. Kol jo neužbaigsime, nežinosime, kas su juo susiję".

Tačiau aukšto rango hinduistų nacionalistų partijos „Bharatiya Janata" lyderis Gopinathas Munde pareiškė, kad "Tai vėl buvo ataka iš Pakistano".

Tokią versiją iš dalies patvirtino aukštas saugumo šaltinis, kuris sakė, kad tyrėjai pagrindiniu įtariamuoju laiko Pakistane įsikūrusią kovotojų grupuotę "Lashkar-e-Taiba", kuri buvo apkaltinta ir dėl Mumbajaus žudynių.