Pasak Izraelio ir Palestinos politikos šaltinių, abiejų šalių premjerai dėl tvarkaraščio problemų negalės susitikti trečiadienį, kaip buvo tikimasi, nors Palestinos šaltiniai teigė, kad susitikimas galėtų įvykti ketvirtadienį.

Izraelio ir Palestinos pareigūnai atsisakė plačiau pakomentuoti, kodėl neįvyks abiejų premjerų susitikimas.

"Mes neketiname to komentuoti. Mes niekada nesakėme, kada konkrečiai jis gali įvykti", - teigė vienas Izraelio pareigūnas.

Pagal taikos "kelio gairių" planą pirmiausia palestiniečiai turėtų nutraukti savižudiškus išpuolius, o Izraelis turėtų sustabdyti žydų gyvenviečių plėtrą ir panaikinti tas gyvenvietes, kurios palestiniečių teritorijose buvo įkurtos nuo 2001 metų kovo.

Tuo tarpu palestiniečių užsienio reikalų ministras Nabilas Shaathas (Nabilas Šaasas) antradienį sakė, kad JAV prezidentas George'as W.Bushas (Džordžas V.Bušas) kitą savaitę lankydamasis Artimuosiuose Rytuose surengs du atskirus viršūnių sutikimus.

"Bus du viršūnių susitikimai - arabų ir amerikiečių susitikimas, o tada - palestiniečių, izraeliečių ir amerikiečių susitikimas, kuriame dalyvaus ir jį surengsiančios valstybės lyderis", - žurnalistams sakė N.Shaathas, kuris kalbėjo per Europos ir Viduržemio jūros regiono valstybių užsienio reikalų ministrų susitikimą Kretoje.

JAV pareigūnai pirmadienį sakė, kad G.W.Bushas kitą savaitę baigęs savo kelionę po Europos šalis susitiks su Izraelio premjeru Arieliu Sharonu (Arieliu Šaronu) ir palestiniečių premjeru Mahmoudu Abbasu (Mahmudu Abasu) ir kad šis susitikimas galbūt įvyks Jordanijoje, Raudonosios jūros uoste Akaboje.

JAV pareigūnai pirmadienį taip pat sakė, kad G.W.Bushas Egipto kurorte Šarm el Šeiche gali surengti dar vieną, atskirą susitikimą su arabų valstybių lyderiais.

Antradienį N.Shaathas nurodė, kad bus surengti abu šie susitikimai, tačiau pridūrė, kad dėl jų vietos kol kas nesusitarta.

"Arba Egipto Šarm el Šeiche, arba Jordanijos Akaboje. Nesu tikras, kad dėl vietos galutinai susitarta. Mums tinka jos abi", - sakė jis.