Lenkijos gynybos ministerija šios informacijos kol kas nepatvirtino, tačiau šalies politikai tokią galimybę vertina kaip labai realią.

Kaip sakė W.Cimoszewiczius, lenkų kontingentas drauge su danų taikdariais galėtų dalyvauti taikos palaikymo operacijoje Irake. Danijai, vienai iš JAV vadovaujamos koalicijos, nuvertusios Bagdado režimą, narių Vašingtonas pasiūlė vadovauti planuojamoms kurti maždaug 3 000 žmonių tvarkos užtikrinimo Irake pajėgoms.

"Manau, galėtume kalbėti apie kelis šimtus lenkų pareigūnų, - žurnalistams sakė Lenkijos URM vadovas. - Turiu galvoje karius, policininkus ir kitų tarnybų pareigūnus, kurių gali prireikti".

Varšuva dalyvauti karinėje operacijoje prieš Bagdado režimą į Persijos įlankos regioną pasiuntė maždaug 200 kareivių: elitinį antiteroristinį būrį "Grom", logistinės paramos laivą "Xawieri Czernecki" ir cheminio ginklo padarinių likvidavimo būrį.

Kaip rodo viešosios nuomonės apklausos rezultatai, maždaug 53 proc. šalies gyventojų mano, kad Lenkija neturėjo paremti Jungtinių Valstijų kare su Iraku. Tam nepritaria 39 proc. lenkų. Dar 68 proc. respondentų laikosi nuomonės, kad nereikėjo siųsti lenkų karių į Iraką.