Nepaisant to, kad dar praėjusiais metais amerikiečių institutas „World Christian Database”, atliekantis pasaulio religinių tendencijų tyrimus, pareiškė, kad musulmonai skaičiumi viršija katalikus, Šventasis Sostas susilaikė nuo oficialaus fakto pripažinimo, nusprendęs atlikti savo tyrimą.

Dabar, publikuojant duomenis „Annuario Pontificio“ žinyne, Vatikanas oficialiai pripažino pasaulyje įvykusius pokyčius: milijardas ir 130 milijonų katalikų, sudarančių 17,4 proc. mūsų planetos gyventojų užleido pirmąją vietą milijardui ir 322 milijonams musulmonų, sudarančių 19,2 proc. planetos gyventojų.

Kaip pažymėjo Šventojo Sosto atstovai, pagrindinė tokio pokyčio priežastis – vaikų skaičius, kuris musulmonų šeimose tradiciškai išlieka didelis, tuo metu kai katalikų šeimose pastebima mažėjančio vaikų skaičiaus tendencija.

Tačiau Vatikanas primena, kad jei sudėjus ne tik katalikus, o visų krikščionybės atšakų atstovus, krikščionys kol kas sudaro 33 proc. visų žemės gyventojų ir užima lyderio pozicijas pasaulyje.