Tarptautinė reitingų agentūra "Standard & Poor's" sumažino Kenijos ilgalaikio skolinimosi vietos valiuta reitingą iki B+. "Kuo ilgiau Kenijoje tvyros tokia padėtis, tuo labiau tai neigiamai veiks šalies skolinimosi rinką ir mokėjimų balansą", - savo pareiškime teigė "Standard & Poor's".

Dėl smurto ketvirtadienį sumažėjo ir Kenijos šilingo kursas JAV dolerio atžvilgiu. Kursas smuktelėjo 0,5 proc. iki 67,66 šilingo už vieną dolerį.

Atšauktas didelis opozicijos mitingas

Dėl smurtinių susirėmimų Kenijos opozicija atšaukė planuotą didelę demonstraciją prieš prezidento Mwai'aus Kibaki perrinkimą. "Mes esame taikūs žmonės ir nenorime smurto", - pareiškė Williamas Ruto, aukštas prezidento rinkimus pralaimėjusio kandidato Railos Odingos partijos atstovas. Jis paragino žmones skirstytis. Dabar mitingas sostinėje Nairobyje planuojamas antradienį, praneša agentūra AP.

Nepaisant draudimo, į protestą ketvirtadienį laukta susirenkant šimtų tūkstančių žmonių. Iki dantų ginkluoti policininkai jau ryte prieš žmonių minią naudojo vandens patrankas, ašarines dujas ir lazdas. Šimtai žmonių susirinko įvairiose Nairobio vietose. Kai kurie jų padeginėjo padangas, buvo girdėti šūviai. Opozicijos lyderis R. Odinga prieš tai teigė, kad nepaisant draudimo ir besitęsiančio smurto demonstracija įvyks. "Milijonų eitynės" bus taikios, sakė jis.

Nuo ankstyvo ryto šimtai demonstrantų plūdo į sostinę. Gatvėse patruliavo ginkluoti policininkai. Pozicijas aplink Uhuru parką Nairobio centre, kur turėjo rinktis protestuotojai, užėmė kareiviai su ginklais ir lazdomis.

Tarpininkauti konflikte pasisiūlė Pietų Afrikos Nobelio taikos premijos laureatas Desmondas Tutu. Jis išskrido į Nairobį ir dar ketvirtadienį ketina susitikti su R. Odinga. Tačiau prezidentas M. Kibaki pokalbių su juo neplanuoja, sakė vyriausybės atstovas.

Per neramumus Kenijoje, kilusius po gruodžio 27-ąją vykusių prezidento rinkimų, žmogaus teisių organizacijų duomenimis, jau žuvo daugiau kaip 300 žmonių. Daugiau kaip 100 tūkst. gyventojų paliko savo namus. Daugelis būgštauja, kad protesto eitynės prieš M. Kibaki pergalę dar labiau paaštrins smurtą.