"Esu susirūpinęs, kad nesame tinkamai pasirengę kovoti su pagrindinių užkrečiamų ligų epidemijomis ir kitomis grėsmėmis sveikatai, tam reikia operatyvių ir koordinuotų veiksmų", - sakė ES sveikatos ir vartotojų apsaugos komisaras Deividas Bernas (David Byrne).

"Pirmiausiai trūksta efektyvių ir koordinuotų stebėjimo pastangų bei reagavimo priemonių. ES turi veikti taip, kad piliečiai būtų apsaugoti nuo pavojų sveikatai", - sakė jis Europos politikos centre Briuselyje susirinkusiems verslininkams ir diplomatams.

Kad padėtis pagerėtų, anot D.Berno (David Byrne), reikia iki 2005 metų įsteigti Europos ligų kontrolės centrą. Jo specialistai nuolat stebėtų ramias ir kritines situacijas. Jis teiktų metodologinę ir organizacinę paramą kovojant su tokių ligų kaip gripas, tymai, hepatitas protrūkiais.

"Kai kuriose didžiosiose ES valstybėse veikia stiprūs ligų kontrolės institutai. Norėtume įsitikinti, kad galime tarpusavyje susikalbėti, nustatyti ES galimybes ir horizontus", - kalbėjo D.Bernas (David Byrne).