"Pasak Lenkijos prezidento, keturios šalys - Vengrija, Slovakija, Čekija ir Lenkija - žada, kad kai jos prisijungs prie Šengeno zonos, tai įves baltarusiams ir ukrainiečiams nemokamas vizas, - sakė jis. - Mes maždaug to paties laukiame ir iš Latvijos bei Lietuvos. Mes tikimės, kad ir ten bus priimti normalūs sprendimai".

V. Jankovenkos žiniomis, nemokamai įforminta baltarusiams Šengeno viza bus ne visai visavertė, ji galios tik "Vyšegrado ketverto" valstybių ir prie jo prisijungsiančių šalių teritorijoje. "Jei jūs gavote tokią vizą, pavyzdžiui, Lenkijoje, o jus sulaikė Vokietijoje, tai bus didelių problemų", - pareiškė jis.

Tačiau V. Jankovenka labai teigiamai įvertino Vengrijos, Slovakijos, Čekijos ir Lenkijos poziciją. "Vyšegrado grupės" iniciatyva, jeigu, žinoma, joms Briuselis neduos per galvą, labai gera. Ir svarbiausia, kad bus sudarytas precedentas", - pažymėjo jis.

Pasak V. Jankovenkos, šiuo metu baltarusiams įvažiavimo viza į Lietuvą kainuoja 5 eurus. 2008 metais Lietuvai prisijungus prie Šengeno zonos, Lietuvos viza Baltarusijos piliečiams pabrangs maždaug 12 kartų.