Kol kas neaišku, kokį atsakymą pateikė Turkija, priklausanti Aljansui jau daugiau nei 50 metų, rašo newsru.com.

Ekspertai abejoja, ar Turkija parems NATO ir Vašingtoną, jeigu jis nuspręs smogti Iranui siekdamas sunaikinti jo strateginius objektus, tarp jų ir branduolinius.

Pastaruoju metu santykiai tarp Turkijos ir Irano klostosi sėkmingai. Neseniai Turkijos Užsienio reikalų ministerijos vadovas Abdullah Gulis pareiškė, kad santykiai su Teheranu yra geri ir Ankara „daugiau nebesibaimina islamo revoliucijos eksporto“.

Priminsime, kad 2003 m. dabartinė Turkijos vyriausybė atsisakė dalyvauti Irako kampanijoje, pavadinusi ją niekuo nepagrįsta avantiūra.

Arabų valstybių lygos generalinis sekretorius Amras Musa pirmadienį pareiškė, kad arabų šalys neleis Izraeliui naudotis jų oro erdve smogiant Iranui, jeigu Jungtinės Valstijos priims sprendimą rengti karinę operaciją prieš Iraną.

Šis pareiškimas nuskambėjo po to, kai Izraelio laikraštyje „Ha‘aretz“ pasirodė publikacija, kurioje teigiama, kad Kataras, Omanas ir Jungtiniai Arabų Emyratai davė leidimą Izraelio karinėms oro pajėgoms naudoti jų oro erdvę. A. Musa pranešė, kad šių valstybių lyderiai kalbėdami telefonu paneigė šią informaciją.