Z. Brzezinskis invaziją į Iraką pavadino ko gero didžiausia užsienio politikos nesėkme JAV istorijoje. "Jau dabar Irako karas sukėlė abejones dėl globalaus amerikiečių veiksmų teisėtumo, pakirto amerikiečių patikimumą ir įpainiojo Jungtines Valstijas į konfliktą be pastebimos pabaigos", - Vokietijos laikraščiui "Die Zeit" sakė buvęs JAV prezidento Jimmy Carter patarėjas. Pasak jo, JAV ir anksčiau yra patyrusios nesėkmių, tačiau šalis niekada anksčiau nebuvo vienintelė supervalstybė.

Z. Brzezinskis taip pat įspėjo JAV vyriausybę dėl neapgalvotų veiksmų ginče dėl Irano branduolinės programos. "Amerikoje yra keletas žmonių, kurie, atrodo, norėtų karinės akcijos prieš Iraną", - kalbėjo jis. Politologas patarė vyriausybei vartoti kitus terminus ir kompleksinių problemų nesumažinti "iki teisingų ir neteisingų, gerų ar blogų". Z. Brzezinskis pabrėžė, kad dar nevėlu protingai pakeisti kryptį.

Saugumo ekspertas pasisakė už "grįžimą prie transatlantinio bendradarbiavimo, galbūt praplėsto kai kuriais Azijos regionais". Tada JAV "ir toliau galėtų sudaryti šios stabilumo ir bendradarbiavimo zonos branduolį".