53 socialdemokratų partijai priklausantis ekonomistas G.Kolodko vicepremjero ir finansų ministro pareigas jau yra ėjęs net trijų premjerų - Waldemaro Pawlako, Jozefo Oleksio ir Wlodzimierzo Cimoszewicziaus - kabinetuose. Vadovaudamas finansų ministerijai G.Kolodka smarkiai nesutarė su tuometine šalies Nacionalinio banko pirmininke Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Pasitraukęs iš posto 1997 metais G.Kolodka dirbo vienoje iš Jungtinių Tautų (JT) institucijų Helsinkyje.

Lenkijoje G.Kolodka skandalingai pagarsėjo nelegaliai Varšuvos pakraštyje statęsis vilą, kuri vėliau buvo nugriauta. Jo kandidatūrai į finansų ministro postą smarkiai prieštaravo opozicija, ypač dešinioji Pilietinė platforma.

Antradienį neva dėl asmeninių priežasčių atsistatydinęs M.Belka atsisako duoti bet kokį politinį tokio netikėto veiksmo paaiškinimą, nors sklando gandai, kad iš šio posto jis pasitraukė tarp kabineto narių kilus nesutarimams dėl planuojamo biudžeto deficito.

Finansų ministras atsistatydino kaip tik tuo metu, kai smuko L.Millerio vyriausybės populiarumas, o antradienį paskelbta visuomenės nuomonės apklausa parodė, jog vyriausybės darbu nepatenkinti 68 proc. gyventojų, - palyginus su geguže, septyniais procentais daugiau.

Po M.Belkos atsistatydinimo Lenkijos zlotas smuko 4,5 proc. tiek dolerio, tiek euro atžvilgiu.

Finansų analitikai išreiškė susirūpinimą dėl neseno G.Kolodkos ketinimo 15 proc. devalvuoti zlotą ir susieti jį su euru. Tačiau ministras pirmininkas greitai stojo ginti savo naująjį ministrą, sakydamas, kad "pono G.Kolodkos kvalifikacija yra pakankama šiam darbui. Baiminimasis, kad jis ims vykdyti rizikingą politiką, neturi pagrindo".

L.Milleris, kurio asmeninis populiarumas pastarosiomis savaitėmis taip pat gerokai smuko, sakė pasirinkęs žmogų, palaikantį jo įsitikinimus.

"Mūsų nuomonės didžia dalimi sutampa", - sakė jis

Sekdamas buvusio Finansų ministro Mareko Belkos pėdomis nelauktai savo pareigų atsisakė Kultūros ministras Andrzejus (Andžejus) Celinskis. Tačiau Lenkijos premjerui Lezsekui Milleriui tai, atrodo, nebuvo staigmena, nes spaudos konferencijoje jis įvardijo naują Kultūros ministrą.

Naujuoju Lenkijos Kultūros ministru tapo Nacionalinės operos Didžiojo teatro direktorius Waldemaras Dąbrowskis. Baigęs Varšuvos Politechnikos instituto elektronikos skyrių jis niekada nedirbo pagal specialybę ir visą savo gyvenimą skyrė kultūrai. W.Dąbrowskis išgarsėjo savo organizaciniais gabumais ir įspūdingų festivalių rengimu.

Teisingumo ministrę Barbarą Piwnik pakeis 53 metų Liublino Marijos Kiuri-Skladowskos universiteto auklėtinis Grzegorzas Kurczukas. Tai žinomas teisininkas, politinių mokslų daktaras, patyręs politikas. 1993-1997 metais užėmė Lenkijos senato pirmininko pavaduotojo pareigas. Šiuo metu jis yra Lenkijos seimo Teisingumo komisijos pirmininkas.

G.Kurczukas ne kartą aštriai kritikavo Lenkijos vyriausybę už tai, jog valdančioji koalicija neturi veiklos strategijos.