Pusiau valstybinė naujienų agentūra "Mehr" cituoja iš vizito Maskvoje grįžusio A.Larijani žurnalistams pasakytus žodžius, kad toks žingsnis reikštų su galingosiomis pasaulio valstybėmis ieškant sprendimo dėl Irano branduolinės programos vedamų "derybų pabaigą".

Tačiau valstybinės naujienų agentūros IRNA ir ISNA šios frazės nekartoja ir cituoja derybininką sakius, jog priimta Iranui priešiška rezoliucija reikštų didžiulius krypties, pasirinktos svarstant branduolinį klausimą, pokyčius.

"Priimta bet kokia mums priešiška tokio pat pobūdžio, koks aptarinėjamas dabar, rezoliucija reiškia pasikeitusią branduolinio klausimo sprendimo kryptį, - pasak agentūros ISNA, teigė vyriausiasis derybininkas. - Paskelbti rezoliuciją esamomis sąlygomis - reiškia sulaužyti įsipareigojimą spręsti klausimą taikiai. Tokiu elgesiu jie mums duoda suprasti, kad jų ir mūsų keliai išsiskiria".

Penkios nuolatinės JT Saugumo Tarybos narės - Didžioji Britanija, Kinija, Prancūzija, Rusija ir Jungtinės Valstijos kartu su Vokietija diskusijas dėl galimų sankcijų Teheranui atnaujins pirmadienį.

Ketina įrengti 3 tūkst. branduolinių centrifugų

Nepaisydamas tarptautinės bendruomenės raginimo įšaldyti prieštaringai vertinamą branduolinę veiklą, 2007 metų kovą Iranas urano sodrinimo darbams ketina įrengti 3 000 centrifugų, sekmadienį pranešė Irano užsienio reikalų ministerija.

"Irano pareigūnai ir ekspertai to siekia", - atsakydamas į klausimą, ar Teheranas ir toliau pasiryžęs iki senųjų metų pabaigos pagal iraniečių kalendorių, arba 2007 metų kovo, įrengti 3 000 centrifugų, žurnalistams sakė ministerijos atstovas Mohammadas Ali Hosseini.

Kol kas Iranas yra pasistatęs dvi 164 centrifugų kaskadas uranui sodrinti - šis procesas naudojamas branduoliniam kurui gaminti, o iš dar labiau prisodrinto urano galima sukurti atominės bombos šerdį.

Be to, kaip žurnalistams sakė Irano užsienio reikalų ministerijos atstovas Mohammadas Ali Hosseini, Iranas duos "triuškinantį" atsaką į bet kokį Izraelio kariuomenės puolimą Islamo respublikos prieštaringai vertinamos branduolinės programos atžvilgiu.