Meilę tėvynei paskatino skaudžios patirtys

Liepos 6–ąją Lietuvoje minima Valstybės diena – kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventė. 13 a. įvykis neabejotinai padėjo pamatus Lietuvos valstybingumui, o šiais laikais Mindaugines lydi ir unikali tradicija – lygiai 21 valandą viso pasaulio lietuviai šią dieną gieda „Tautišką giesmę“. Pasak V. Lukoševičiaus, svarbu skirti laiko pokalbiui su vaikais apie tautiškumą, pilietiškumą, nepriklausomybę, laisvę – iš kur ji gaunama ir kaip ją reikia puoselėti: „Manau, kad dabartinei jaunajai kartai sunkiau įsivaizduoti, jog kažkada Lietuvoje nebuvo laisvės ir tai nėra duotybė, kuri tiesiog yra – ją bet kada galime vėl prarasti.“

Šiemet Vasario 16-ąją suėjo lygiai treji metai, kaip „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Vaidas Lukoševičius priklauso Šaulių sąjungai. Prisijungti prie organizacijos jį įkvėpė tuo metu vykę šios organizacijos šimtmečiui skirti renginiai. Tiesa, pilietiškumas V. Lukoševičių lydi nuo vaikystės, kuomet laisvės kainą jis pajautė visai iš arti: Sausio 13-ąją gindami Tėvynę žuvo keli jo mokyklą lankę bendramoksliai. Tai neabejotinai pažadino norą kada nors prisijungti prie laisvės gynėjų.

„Ateina toks metas, kai pradedi galvoti apie grąžą Tėvynei. Visada augau saugioje aplinkoje, kurioje galėjau mokytis, siekti svajonių, tobulėti kaip asmenybė. Natūralu, jog tokių sąlygų noriu ir kitiems. Gyvename tokioje geopolitinėje zonoje, kai niekas nežino, kaip gali būti, nes grėsmių iš išorės labai daug. Norisi, kad visuomenė būtų bet kam pasiruošusi, bet pirmiausia reikia pažiūrėti į save ir paklausti – ką aš galiu padaryti vardan Lietuvos?“ – įsitikinęs V. Lukoševičius.

Anot „Rimi Lietuva“ generalinio direktoriaus, narystė Šaulių sąjungoje priklauso nuo kiekvieno noro bei galimybių. Davę šaulio priesaiką ir Lietuvos Respublikai prisiekę šauliai rengiami ginkluotam ir neginkluotam valstybės gynimui. Jie gali priklausyti koviniams šaulių būriams ir įgyti minimalų karinį parengimą dalyvaudami šaulių organizuojamuose kursuose, arba prisijungti prie garbės sargybos kuopos ir atstovauti organizacijai valstybinėse, miesto šventėse, iškilminguose renginiuose.

„Koviniai šauliai mokosi kariauti ir kovos atveju taptų oficialia Lietuvos kariuomenės dalimi. Būrys, kuriam priklausau, ruošiasi šiems koviniams veiksmams – kiekvieną savaitę turime įvairias pratybas. Savaitgaliais tenka treniruotis ir dienos, ir nakties metu, jei reikia tobulinti naktinio judėjimo įgūdžius“, – pasakoja V. Lukoševičius.

Pilietiškumą skatina ir kolektyve

V. Lukoševičius pasakoja, kad įvairias valstybines šventes stengiamasi minėti ir „Rimi“ kolektyve. „Tikiu, kad visi turime savitą pilietiškumą, patriotizmą, kurį darbuotojai atsineša iš savo istorijos, šeimų ir artimų patirčių. Mes esame į įvairovę orientuota įmonė, kurioje dirba ir kitų tautybių atstovai, tad norisi, kad ir jų tautiškumas bei svarbios dienos būtų pastebėtos – stengiamės jų nepraleisti“, – pažymi vadovas.

Aukštas pareigas, narystę Šaulių sąjungoje bei atsakomybes šeimoje derinantis V. Lukoševičius sako, jog tai nėra lengva, tačiau pastarieji pandemijos metai buvo sudėtingi visiems, nepriklausomai nuo užimamų pareigų. „Išsitrynė ribos tarp privataus gyvenimo ir darbo, tačiau nepaisant to, visada stengiuosi turėti dienos ritmą. Dieną pradedu nuo rimtesnio sporto ar mankštos, o savaitgaliais vykstu į įvairias pratybas su Šaulių sąjunga. Žiemą su vaikais stengiamės išeiti paslidinėti ar išbandyti kitas sporto šakas, kurias tuo metu leidžia oro sąlygos“, – pasakoja „Rimi“ generalinis direktorius ir priduria, kad darbas jam taip pat yra ir hobis.

„Stengiuosi skaityti profesinę literatūrą bei straipsnius apie tai, kaip vystosi mažmeninė prekyba, kokios inovacijos diegiamos. Mane domina ir istoriniai įvykiai – skaitau knygas apie Lietuvos istoriją, žmonių autobiografijas, prisiminimus. Iš praeities įvykių galime labai daug išmokti“, – sako V. Lukoševičius.