Iššūkis – suderinti darbą ir pramogas

„Receptas gana paprastas. Gerų darbostogų pagrindas yra kokybiško darbo ir turiningo laisvalaikio balansas“, – sako Kristina Postornak, Klaipėdos miesto ekonominės plėtros agentūros „Klaipėda ID“ l. e. p. direktorė.

Foto: Organizatorių nuotr.

Anot jos, pati darbostogų vieta dažniausiai pasiūlo ir veiklos, ir kokio produktyvumo galima tikėtis. „Klaipėdos unikalumas yra užkoduotas uostamiesčio junginyje. Esame didmiestis su gerai išvystyta infrastruktūra ir turime jūrą, puikius paplūdimius bei platų pasirinkimą laisvalaikio praleidimui, ar tai būtų vandens sportas, ar pasyvus susiliejimas su gamta. Iš kitos pusės Klaipėda nėra kurortas todėl gali pasiūlyti ne tik įdomų laisvalaikį, bet ir kokybiškas darbui bei apgyvendinimui pritaikytas erdves“, – teigia K. Postornak.

Foto: Organizatorių nuotr.

Vienas iš svarbiausių darbostogų momentų – išsirinkti darbui pritaikytą erdvę, kurioje būtų greitas interneto ryšys, laisvai prieinami pokalbių kambariai, patogus darbo stalas.

Foto: Organizatorių nuotr.

„Vykstant į pajūrį, svarbu įsivertinti, kad dėl gausaus poilsiautojų būrio gali būti nelengva rasti tylią darbo vietą, o nuomojami būstai taip pat nėra pritaikyti patogiam darbui. Todėl nenuostabu, kad ieškantys kokybiškų darbo erdvių renkasi „Lighthouse Hub“ siūlomus privalumus. Čia yra komfortiškai įrengtų darbo vietų, greitas interneto ryšys, pokalbių ir susitikimų kambariai bei kitų patogumų, kuriuos įprastai galima rasti moderniame biure. Savo darbostogoms galėsite išsinuomoti lofto tipo apartamentus, išbandyti poilsį unikaliose miego kapsulėse ar pasimankštinti sporto klube „Oxygym“, net nepalikdami bendradarbystės erdvės teritorijos. Tiesa, ir jūra nuo čia bus ranka pasiekiama – vos už 10 minučių kelio automobiliu“, – pasakoja „Lighthouse Hub“ bendradarbystės erdvių vadovė Gintarė Selenytė.

Foto: Organizatorių nuotr.

Darbostogos skirtingiems poreikiams

„Mūsų svečiai teigia, kad aplinkos pakeitimas, lėtas Klaipėdos miesto ritmas, galimybė po darbo išvėdinti galvą prie jūros atpalaiduoja, nuteikia kūrybiškiau, įkvepia naujų minčių ir idėjų, o svarbiausia – didina darbo efektyvumą“, – priduria G. Selenytė.

Foto: Organizatorių nuotr.

Darbostogas uostamiestyje renkasi įvairių sričių specialistai ir komandos. „Darbostogas planuoja ir pavieniai asmenys, ir draugų kompanijos ar didesni kolektyvai. Pavyzdžiui, pas mus darbostogas jau organizavo tokios įmonės kaip „Impact Brands“, „Caption“, „Kilo Health“, „City Bee“, „Zyro“. Taip pat darbostogos gali būti puiki proga pabendrauti su draugais, kai nėra laiko tikroms atostogoms, bet norisi pakeisti aplinką, pabūti prie jūros. Įmonės laiką bendradarbystės erdvėje renkasi norėdamos suburti, sutelkti komandą (angl. teambuilding). Pastaruoju metu pastebėjome tendenciją, kad bendrovės vis dažniau vasaros šventės ar išvykos biudžetą skiria ilgesnėms darbostogoms, per kurias, pavyzdžiui, rengia mokymus, o vakarais pramogauja. Yra įmonių, kurios „Lighthouse Hub“ erdvėse atsidaro laikiną vasaros biurą ir savo darbuotojams suteikia galimybę šiltuoju sezonu mėgautis pajūryje“, – vardija pašnekovė.

Foto: Organizatorių nuotr.

Darbostogų Klaipėdoje prieskoniai

Po produktyvios dienos darbostogų balansą padės išlaikyti „Lighthouse Hub“ komandos rekomendacijos laisvalaikiui:

  • Klaipėda yra kompaktiškas miestas, tad siūlome čia keliauti pėsčiomis, dviračiais ar paspirtukais – tai padės smagiai pasiekti tikslą ir pailsinti galvą po dienos iššūkių.
  • Kai norėsis ramesnio laisvalaikio, laiką galima leisti paplūdimyje, kuris yra vos už 10 min. nuo „Lighthouse Hub“. Vakare palydėkite saulę „Ateik ateik“ kavinėje ar pasivaikščiokite Klaipėdos senamiesčio gatvelėmis ir Danės pakrante.
  • Klaipėdą iš naujos perspektyvos pažinti galite ir keliaudami Danės upe „Wet Weim“ kanojomis.
  • Jei vilioja aktyvus poilsis, jums patiks paplaukioti irklente jūroje, o gal net norėsite pabandyti įvaldyti banglentę bangų mokykloje „Vandens SUP‘ynės“.
  • Kai Klaipėda jau ištyrinėta, galite keltu persikelti į Smiltynę arba aplankyti šalia esančius miestus – Palangą ar Kretingą.

Foto: Organizatorių nuotr.

  • Jei darbostogas leidžiate kartu su kolektyvu, surenkite kelionę laivu Kuršių mariose. Šią pramogą galima paversti ir vakarėliu ant vandens, ir pažintine ekskursija po šalia marių esančius miestelius.
  • Mėgstantys naktinį gyvenimą Klaipėdoje ras ne vieną dėmesio vertą barą, kavinę ar naktinį klubą. Vasarą vakarėliai vyksta prieplaukoje po atviru dangumi, paplūdimyje ant jūros kranto, miesto skveruose ir restoranų terasose. O viena mėgstamiausių klaipėdiečių „šokių aikštelių“ – galerijos TEMA balkonas su vaizdu į marias.
  • Klaipėda gali pasiūlyti ir gurmaniškos patirties – mieste netrūksta itin gerai vertinamų restoranų, siūlančių gastronomijos šedevrų. Viena rekomendacijų – paragauti gardžiųjų „Dock“ mėsainių, o kava su desertu pasimėgauti vietinių pamėgtoje stilingoje kavinėje „10 tiltų“.
  • Užklupus lietui rekomenduojame laiką praleisti Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre ir aplankyti ten vykstančias meno parodas.