2021 metais „Toksika“ surinko 18 914 tonų pavojingųjų atliekų ir saugiai sutvarkė 21 590 tonų atliekų. Bendrovė efektyviai išnaudojo atliekų tvarkymo pajėgumus – pavojingųjų atliekų deginimo įrenginyje 2021 metais buvo sudeginta 10 508 t atliekų – 11 % daugiau negu 2020 metais ir daugiausiai per visą bendrovės veiklos istoriją, o pavojingųjų atliekų sąvartyne pašalinta 6 412 tonų atliekų.

Pagrindinė „Toksika“ akcininkė – valstybė, kuriai priklauso 92,51 % „Toksikos“ akcijų. Šias akcijas patikėjimo teise valdo Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija.

„Bendrovė užtikrina stabilų ir efektyvų darbą, surinkdama ir sutvarkydama Lietuvoje susidarančias pavojingąsias atliekas. „Toksika“ dirba pelningai ir užtikrina finansinę grąžą valstybei, – sakė UAB „Toksika“ valdybos pirmininkas Dangirutis Janušas.

Jis pasidžiaugė, kad „Toksikai“ trečius metus iš eilės skirtas valdymo koordinavimo centro apdovanojimas ir įmonės pelnytas aukščiausias A+ valdysenos įvertinimas rodo, jog įmonė yra teisingame kelyje ir visiškai įgyvendina akcininkų lūkesčius.

„Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas pabrėžė ne tik labai aktyvią tiesioginę veiklą, bet ir įmonės didelį indelį į ekologinį visuomenės švietimą bei socialinės atsakomybės iniciatyvas.

Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimų 2021 m. konkurse, kurį nuo 2013 metų organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Aplinkos ministerija kartu su socialiniais partneriais, „Toksika“ gavo apdovanojimą vidutinių įmonių kategorijoje. Bendrovė buvo pripažinta „Metų bendruomeniškiausia įmonė 2021“.

A.Dirvinskas sako, kad didinant veiklos apimtis puikiai pavyko išsaugoti ir aplinkosauginius rodiklius.

„Mes visuomenei ir greta esančioms Šiaulių miesto ir rajono bendruomenėms esame prižadėję dirbti saugiai, tad laikomės šio savo pažado ir didindami veiklos apimtis nedidiname taršos kiekio, – sakė A. Dirvinskas, – saugus darbas ir ateityje išliks svarbiausiu „Toksika“ prioritetu.“

Aptardami ateities prognozes „Toksikos“ vadovai sakė tikintys, jog ir 2022 m. bendrovei pavyks užtikrinti efektyvią bendrovės veiklą, įgyvendinti akcininkų keliamus metinius tikslus ir įvykdyti planuojamus socialinės atsakomybės, tvarumo projektus.