Išanalizavęs 10 000 „LinkedIn“ darbo skelbimų, CFA institutas nustatė, kad tvaraus verslo įgūdžių turinčių ekspertų poreikis „labai didelis“. Šių ekspertų trūkumas jaučiamas jau dabar. Remdamiesi dabartinėmis pasaulinėmis verslo tendencijomis, galime daryti prielaidą, kad ateityje tokių specialistų paklausa tik augs. Todėl ISM universitetas, atliepdamas rinkos poreikius, pirmasis Lietuvoje ims rengti tvaraus verslo ekspertus bei vadovus. Nuo šio rudens startuos nauja magistrantūros studijų programa „Tvaraus verslo vadyba“. Ji buvo kuriama drauge su „École des Ponts“ verslo mokyklos bei „Circular Economy“ aljanso specialistais. ISM bus ruošiami strategiškai ir kritiškai mąstantys lyderiai. Jie įgis gebėjimų analizuoti tarptautines rinkas ir prognozuoti jų pokyčius. Gautos teorinės ir praktinės žinios leis jiems sėkmingai spręsti tvarumo problemas, rengti tvarių įmonių strategijas ir įvertinti jų įtaką aplinkai, taip pat komunikuoti apie tai visuomenei.

Nuo metų pradžios, siekiant paskatinti verslo atstovų dialogą tvarumo temomis, buvo įkurta „ISM ESG Council“. Ši taryba vienija tarptautinius ir Lietuvos verslo atstovus („Moody’s“, „Trafi“, „Swedbank Lithuania“, „Contrarian Ventures“, „Sustain Advisory“, AUGA, „Civitta“, „Nasdaq“, „Vinted“, „Cognizant“, „ChangeMakers’ON“), kviečia dalytis gerąja patirtimi ir aptarti svarbiausias verslo tvarumo idėjas bei tendencijas.

ESG (Environmental, Social, Governance) tema dar tik vystoma visame pasaulyje ir reikalauja daugiau mokslinių tyrimų. Todėl universitete pradeda veikti Tvaraus verslo tyrimų centras, kuriame mokslininkai nagrinės šios srities verslo problemas. Suprasdama tvarumo svarbą, įmonė „Moody’s“ nusprendė tapti šio centro partnere ir ketverius metus finansuos mokslinius tyrimus tvarumo temomis. Tyrimais bus siekiama išvystyti vieningą standartą bei duomenimis grįstą ESG matavimą ir su tuo susijusias atskaitomybes. Jau daugiau nei trejus metus Lietuvoje veikianti įmonė „Moody‘s“ specializuojasi rizikos vertinimu, į kurį taip pat įtraukė tvarumo faktorių. Šiai sričiai įmonė skirs dar daugiau dėmesio ir nuo rugsėjo dalis darbuotojų pradės studijuoti Business Sustainability Management magistrantūros programoje, ISM universitete.

Ateities pasaulis neįsivaizduojamas be tvarumo ir tvaraus verslo, todėl, reaguodamas į pasaulines aktualijas, ISM universitetas ir toliau plės savo veiklą šioje srityje, vienys tvarumo ekspertus, skatins mokslinius tyrimus tvarumo temomis, rengs seminarus ir teiks konsultacijas įmonėms.