Kaip išsirinkti baldus?

Gražūs, kokybiški, patogūs ir racionaliai parinkti lauko baldai ne tik papuošia terasą, bet ir paverčia ją patogia erdve poilsiui ar laisvalaikio praleidimui. Namų remonto ir statybų konsultanto „Senukų“ „Proficentro“ vadybininkė Miglė Žukauskaitė sako, kad svarbiausias kriterijus renkantis baldus – medžiagos, iš kurių jie yra pagaminti.

„Jei ruošiatės baldus laikyti lauke viso sezono metu, medžiaga turi būti itin patvari, kad atlaikytų įvairiausias oro sąlygas. Sintetinio ratano baldai yra puikus pasirinkimas, nes yra solidūs, estetiški, patvarus ir atsparūs drėgmei, pavyzdžiui, lietui. Tačiau jei baldus naudosite rečiau ir juos laikysite uždaroje patalpoje, tuomet galite rinktis ir mažiau patvarias medžiagas“, – sako specialistė.

Masterjero
Foto: Organizatorių nuotr.

Dar vienas svarbus klausimas, į kurį turėtumėte sau atsakyti prieš pirkdami baldus, – kaip dažnai juos reikės pernešti iš vienos vietos į kitą. „Jei esate judrus, mėgstate žaidimus, vakarėlius ir pokyčius, geriau įsigykite tokius baldus, kuriuos lengvai perstatysite ar patrauksite. Norėdami įkurti pastovią poilsio vietelę, kurioje galėtumėte ramiai atsipalaiduoti – ieškokite sunkesnių ir stabilesnių baldų“, – pataria M. Žukauskaitė ir priduria, kad sau tinkamiausius baldus pirkėjai nesunkiai išsirinks iš „Masterjero“ kolekcijos.

Jei nusprendėte įsigyti minkštuosius sodo baldus, pasak „Proficentro“ atstovės, vertėtų pagalvoti, kur juos laikysite. „Pagalvės ir užtiesalai, nuolat laikomi lauke, greitai nusidėvi, praranda spalvą ir neatrodo taip gražiai. Rinkitės iš abiejų pusių raštuotus užtiesalus, kad galėtumėte apversti, kai viena pusė susiteps ar susidėvės“, – patarimą duoda pašnekovė.

Masterjero
Foto: Organizatorių nuotr.

Anot jos, baldai – ne ką mažiau svarbi viso interjero dalis, todėl juos derėtų rinktis pagal savo poreikius ir galvojant apie bendrą erdvės dizainą.

„Reikėtų sau atsakyti į klausimus – kokį dizainą norite sukurti? Ar jūsų namuose vyrauja klasikinis, o galbūt skandinaviškas stilius? Kuriam laikui planuojate įrenginėti lauko terasą?“, – tikina M. Žukauskaitė ir priduria, kad bet kuriuo atveju baldus padės išsirinkti „Proficentro“ vadybininkai, o jaukų terasos interjerą sukurti – centro dizaineriai.

Kaip apšviesti terasą?

Didžiausi gero apšvietimo privalumai, pasak M. Žukauskaitės, yra estetika, funkcionalumas ir lengvas valdymas. Kadangi terasos dažniausiai būna prisišliejusios prie namo, tad planuojant jų apšvietimą, pasak „Proficentro“ atstovės, reikėtų atsižvelgti ir į bendrą viso namo apšvietimą.

„Pagrindiniam terasos apšvietimui puikiai tiks LED šviestuvai, sumontuoti į namo sieną ar grindinį. Papildomam – pastaruoju metu vis populiaresnėmis tampančios pakabinamos sistemos, kai vienas laidas su daug lempučių išvedžiojamas per visą terasą“, – aiškina M. Žukauskaitė.

Taip pat, prieš perkant šviestuvą reikėtų įsitikinti, kad jis yra atsparus vandeniui ir skirtas naudoti lauko sąlygomis.

Šviestuvai leidžia suformuoti individualų ir jaukų eksterjerą, todėl toks apšvietimas dailiai papuošia terasą.

„Galite rinktis unikalius, dėmesį traukiančius arba mažiau pastebimus šviestuvus, derinti skirtingus ryškumus. Šviestuvai puikiai išryškina namo fasadą ir aplink esančią gamtą. Priklausomai nuo lempų, šviesa gali sklisti tiek švelnesniu, tiek ryškesniu režimu. Apšvietimas gali būti automatinis, reaguojantis į judesį arba valdomas rankiniu būdu“, – pasakoja „Proficentro“ vadybininkė.

Apšvietimas terasoje
Foto: Organizatorių nuotr.

Šviestuvų pasiūla yra labai didelė, todėl reiktų apsispręsti, kokius rinksitės tiek atsižvelgdami į savo poreikius, tiek ir finansines galimybes.

„Taip pat labai svarbu, kaip bus išdėstomi šviestuvai, t. y. kokiu atstumu. Tai leis juos sumontuoti taip, kad jie būtų apšviesti atskirais jungikliais. Nereikėtų pamiršti ir vietos, kurioje bus kabinami šviestuvai: lubose, sienose ar terasos grindyse“, – sako M. Žukauskaitė.

Apšvietimas terasoje
Foto: Organizatorių nuotr.

Kepsninė – vienas mėgstamiausių pirkinių terasoje

Tiems, kurie terasoje ruošiasi ne tik ramiai pasėdėti, bet ir vakarieniauti, rengti draugų susibūrimus ar vakarėlius, o investuoti į stacionarų lauko židinį neturi galimybių – puikia alternatyva gali tapti kepsninė. Anot M. Žukauskaitės, ją reikėtų rinktis pagal savo poreikius ir gyvenimo būdą.

„Jei kepsninę ketinate naudoti dažnai, vertėtų investuoti daugiau ir rinktis kokybiškesnę. Jei mėgstate dideles kompanijas, pagalvokite apie kepsninę su virtuvėle. Didelis stalviršis puikiai tiks pietums ruošti. Jeigu laisvalaikį mėgstate leisti namuose, rinkitės iš stacionarių kepsninių, kurios turi daugiau funkcijų nei nešiojamos ir yra itin patogios.

Dažnai keliaujantiems labiau tiktų mobili kepsninė su ratukais bei patvariomis kojelėmis. Jei gaminsite tik sau ir šeimai, poreikius patenkins ir mažesnė apvali kepsninė su dangčiu, o jei jūsų namai vasarą tampa visų draugų susibūrimo vieta – rinkitės didesnį, dujomis arba anglimis kūrenamą įrenginį“, – pataria „Proficentro“ atstovė.

Pasak jos, kepsninių pasirinkimas yra labai platus, todėl kiekvienas tikrai suras sau tinkamą variantą. Vis tik, optimaliausias pasirinkimas – keraminė kepsninė, kuri sulaiko šilumą ir drėgmę savo viduje, todėl joje iškepta mėsa būna sultinga ir minkšta.

Apšvietimas terasoje
Foto: Organizatorių nuotr.

„Šiose kepsninėse lengviau kontroliuoti temperatūrą, todėl jos panaudojimo galimybės yra beribės – nuo ilgo ir lėto kumpio kepimo, iki picos traškiu padu. Tokios kepsninės gali būti naudojamos tiek rūkymui, tiek kepimui. Dvigubas milteliniu būdu dažytas dangtis geriau sulaiko šilumą kepsninės viduje. Kepsninė turi 4 nerūdijančio plieno degiklius ir šoninį degiklį su apsauga nuo vėjo. Didelis kepimo plotas leidžia vienu metu gaminti 8–10 draugų kompanijai, o šoninis degiklis puikiai tinka garnyro ar padažo gamybai. Sodri raudona spalva suteikia žaismingumo ir pagyvina terasą“, – tikina M. Žukauskaitė.