Ilgalaikio silpnumo ir nuovargio atsiradimo priežasčių gali būti labai daug: nuo gyvenimo būdo tam tikrų įpročių iki rimtų ligų. Todėl viena ar kelios vitaminų lašelinės tikrai neišspręs nuovargio ar silpnumo problemos. Be to, kiekviena lašinė skysčių infuzija į veną yra intervencija. Intervencijos metu atsiranda komplikacijų rizika: nuo vietinės nepageidaujamos reakcijos iki anafilaksinio šoko. Abejotina, ar sveikatą pagerins ir įvairių papildų vartojimas, jei mityba yra subalansuota ir pilnavertė. Svarbiausia – rasti nuovargį ir silpnumą sukėlusią priežastį ir gydyti ją, o ne varginančius simptomus.

Jei vargina nuolatinis silpnumas ir nuovargis, pirmiausia reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją. Gydytojas, įvertinęs nusiskundimus, esamas ligas, gyvenimo būdo įpročius, vartojamus vaistus, atlikęs paciento apžiūrą, paskirs reikiamus tyrimus.

Minėti simptomai – nuovargis ir silpnumas – gali varginti, jei yra mažas fizinis aktyvumas, miego trūkumas, viršsvoris ar nutukimas, stresas, tam tikrų vaistų vartojimas (tokių kaip antidepresantai ar kiti raminantys vaistai), alkoholio vartojimas, per didelis kofeino vartojimas, griežtos dietos. Tokiais atvejais kraujo tyrimuose jokių pakitimų nenustatoma, papildai ir vitaminų lašelinės nepadeda, o sveikatai pagerinti užtenka tik pakoreguoti gyvenimo būdo įpročius.

Nuovargis ir silpnumas gali atsirasti sergant tam tikromis ligomis: mažakraujyste, artritu, virusinių infekcijų metu, esant skydliaukės funkcijos sutrikimui, valgymo sutrikimams, autoimuninių ligų metu, širdies nepakankamumo, onkologinės ligos, cukrinis diabeto, inkstų, kepenų ligų, lėtinės obstrukcinės plaučių ligos, plaučių emfizemos, depresijos, nerimo ir kitų ligų metu.

Kada reikėtų kreiptis į gydytoją?

Jei vargina neaiškios kilmės nuovargis, atsiranda ir kurį laiką išlieka pakilusi aukštesnė nei normali kūno temperatūra arba krenta svoris, padidėja jautrumas, atsiranda miego sutrikimai, jei pakeitus gyvenimo būdą, t.y. pailsėjus, susireguliavus mitybą, sumažėjus stresui, nuovargis ar silpnumas išlieka dvi savaites ar daugiau, reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją.

Baltijos Amerikos klinikoje dirba didelę patirtį turintys šeimos gydytojai, kurie dažnai susiduria su pacientais, turinčiais įvairių nusiskundimų. Kadangi silpnumo ir nuovargio priežasčių yra ne viena, kartais tik kraujo tyrimo diagnozei nustatyti neužtenka.

Sunkesniais, neaiškiais ligos atvejais reikalingas detalesnis ištyrimas, specialistų konsultacijos, gydymas ir tyrimai ligoninėje. Tokiais atvejais Baltijos Amerikos klinikoje dirbantys šeimos gydytojai pacientą nukreipia į klinikoje esantį vidaus ligų skyrių, kur pacientas toliau tiriamas ir gydomas specialistų.

Baltijos ir Amerikos terapijos ir chirurgijos klinika
Daugiau informacijos: www.bak.lt
Registracija telefonu:

+ 370 5 234 2020
+ 370 6 985 2655
+ 370 6 821 4000