„Viliamės hakatone sulaukti idėjų, kurios padėtų miestų gyventojams gyventi švariau, sveikiau ir saugiau. Šiandien aplinkos tarša miestuose yra labai opus klausimas, todėl norime šiai temai skirti daugiau dėmesio ir surasti pačius geriausius sprendimus, kurie galėtų būti realiai įgyvendinami ir pagerintų miestiečių gyvenimo kokybę“,– sako Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) „TechHub“ projekto vadovė Gintarė Narakienė.

Nuo valstybės apsaugos iki taršos mažinimo miestuose

Moderniame KTU mokslo ir inovacijų centre organizuojamas trijų dienų programinės įrangos kūrėjų maratonas skirtas ieškoti tvarių ir naujoviškų sprendimų net keliose srityse. Viena jų – valstybinės sienos apsauga kuo mažiau kišantis į natūralų pasienio ruožo gyvūnų gyvenimą. Kaip žinoma, siekiant užtikrinti maksimalų sienos saugumą, yra naudojamos įvairios priemonės, kurios neretai trukdo išsaugoti natūralius gyvūnų migracijos takus, neleidžia apsaugoti gyvūnų jauniklių, neretai pasienio zonoje gyvūnus gąsdina sklindantys garsai. Hakatono „INNOVATION HACK. SOCIETY GOES GREEN!“ dalyviai ieškos sprendimo, kuris leistų ne tik užtikrinti pasienio ruožo saugumą, bet ir sudarytų galimybę pasienio ruožo gyvūnams gyventi saugiai ir komfortiškai.

Dar viena aktuali aplinkosaugos tema, kuri bus nagrinėjama trijų dienų inovacijų kūrėjams skiriame maratone – taršos mažinimas miestuose. Siekiant transporto eismą miestuose padaryti kuo efektyvesnį ir tuo pačiu sumažinti transporto priemonių daromą taršą, maratone daug dėmesio bus skiriama surasti idėjoms, kaip pakeisti miestų infrastruktūrą ir surasti naujų energijos šaltinių.

Dar viena aktuali aplinkosaugos tema – susidarančių atliekų rūšiavimas ir perdirbimas. Buityje susidaro daugybė įvairiausių atliekų, kurios nerūšiuojamos pakliūva į sąvartynus, todėl gyventojai nuolat skatinami rūšiuoti atliekas ir atiduoti jas perdirbimui. Hakatono dalyviai mėgins surasti būdą, kuris, panaudojant technologines naujoves, paskatintų rūšiuoti kuo daugiau žmonių, o įsitraukimui skatinti bus bandoma pritaikyti kompiuterinių žaidimų metodus. Taip pat bus svarstomos galimybės į atliekų rūšiavimo konteinerius įdiegti išmaniąsias technologijas.

KTU „Santakos“ slėnyje vyksiančiame hakatone per tris dienas taip pat norima surasti būdą mažinti toksiškų žaliavų naudojimą bei sugalvoti technologiškai pažangią priemonę taršos pažeidimų fiksavimui iš oro. Taip tikimasi nustatyti aplinkos teršėjus naudojant kuo mažiau įprastų ir taršių priemonių.

Vertingi prizai

Hakatone dalyvaujančios komandos už geriausius sprendimus bus apdovanotos vertinais piniginiais ir kitais prizais. Pirmosios vietos nugalėtojai gaus pakvietimą dalyvauti „TechHub“ startuolių pre-akceleratoriuje bei 1500 Eur piniginį prizą, antrosios vietos – 1000 Eur, trečiosios – 500 Eur prizus. Kurti sprendimus komandoms hakatono metu padės patyrusių mentorių komanda, o laimėtojus išrinks inovacijų ekspertų komisija.

Hakatonas vyks išskirtinėje erdvėje – Kauno technologijų universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje. Tai vienas didžiausių ir moderniausių Baltijos regione atviros prieigos Technologinio verslo inkubatorių. Hakatono nagrinėjama tema yra artima KTU puoselėjamiems veiklos prioritetams – darniai raidai, taip pat atsakingos, aplinką tausojančios elgsenos ir ekologinės kultūros skatinimui. Universitetas laikosi nuostatos, kad naujos žinios ir technologijos turi tarnauti ne tik žmogaus, bet ir aplinkos gerovei. KTU darnios raidos strategija ir veikla pelnė tarptautinį Europos Sąjungos įvertinimą – QUESTE-SI akreditaciją.

Į šį idėjų kūrimo maratoną nuo penktadienio iki sekmadienio siekiama sukviesti aplinkosaugos ir naujų technologijų entuziastus, paskatinti juos ieškoti modernių sprendimų, kurie galėtų būti sėkmingai pritaikomi sprendžiant ekologines problemas. Registruotis į hakatoną gali tiek susiformavusios komandos, tiek pavieniai dalyviai, kurie bus prijungti prie komandų renginio metu. Iššūkius hakatono metu spręs suformuotos komandos nuo 4 iki 6 žmonių.

Registruotis dalyvauti hakatone dalyviai kviečiami iki lapkričio 15 dienos. Daugiau informacijos ir registracija: www.innovationhack.lt.

TechHub – tai Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) įgyvendinamas projektas, skirtas ankstyvos stadijos inovatyvių verslo idėjų kūrimui, intensyviam startuolių augimui bei verslumo ekosistemos tvariai plėtrai vystyti. Projekto tikslas – paskatinti tyrėjus, mokslininkus, studentus ir verslo atstovus vystyti inovatyvias verslo idėjas, suteikti jų komandoms įvairiapusę inovacijų ir verslo paramos pagalbą ir sudaryti galimybes intensyviam aukštos pridėtinės vertės žiniomis grįsto verslo segmento augimui Lietuvos ekonomikoje. Kviečiame visas su projektu susijusias naujienas sekti Facebook, ir LinkedIn platformose, taip pat https://mita.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/mita-vykdomi-projektai/techhub.

Projektas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. Veiksmų programos priemonės numeris ir pavadinimas: 01.2.1-LVPA-V-842 „Inogeb LT“