Nuo COVID-19 pandemijos pradžios šalyje sparčiai augantys individualių namų bei sodybų pardavimai skatina ir skirtingos sodo technikos poreikio augimą. Pasak „Husqvarna“ sodo technikos eksperto Giedriaus Momgaudžio, Lietuvos gyventojai pastaraisiais metais itin uoliai puoselėja namų aplinką, tad ir įrankių nuomos paslauga darosi vis aktualesnė.

„Retas kuris individualaus namo gyventojas ar sodybos šeimininkas savo kieme neturi medžių, gyvatvorės ar kitų želdinių, tačiau ne visiems paranku turėti nuosavą visą sodo techniką. Pavyzdžiui, lapų pūstuvo ar gyvatvorės žirklių prireikia tik 2–3 kartus per metus, likusį laiką įrankius reikia kažkur sandėliuoti, prieš naudojimą įkrauti, o po darbų – nuvalyti ir atlikti kitus priežiūros darbus. Populiarėjanti dalijimosi ekonomika, kai vienu daiktu naudojasi keli žmonės, ne tik sprendžia sandėliavimo problemą, sumažina rūpesčių, bet ir mažina vartojimą bei padeda tausoti aplinką ir gamtos resursus“, – teigia G. Momgaudis.

Profesionalių akumuliatorinių įrankių nuoma startavo ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse – Lietuvoje įrengti 5 nuomos punktai, Latvijoje ir Estijoje – dar 9. Įrankių nuomos paslauga šiuo metu siūloma ir Švedijoje, Vokietijoje, Olandijoje bei kitose Europos šalyse.

Husqvarna
Foto: Autorių nuotr.

Lietuva tapo viena pirmųjų, įgyvendinusių „Husqvarna“ įrankių nuomos projektą. Pernai sėkmingai išbandėme šį verslo modelį Kaune, kur buvo įrengtas pirmasis pilotinis nuomos punktas, panašiu metu įrankių nuomos paslauga pradėta testuoti ir Švedijoje. Dabar turime penkis nuomos punktus Lietuvoje ir matome daug potencialo šiai paslaugai. Turime ne tik gerai išvystytas išmaniąsias technologijas bei spartų internetą, bet ir, palyginti su Europa, mūsų šalies gyventojai yra imlesni ir palankiau žiūri į dalinimosi ekonomiką“, – sako G. Momgaudis.

Siūlo profesionalius įrankius

Išsinuomoti sodo įrankius galima naudojantis specialia „Husqvarna“ mobiliąja programėle „Tools for you“. Norimą įrankį galima rezervuoti iš anksto, minimalus nuomos laikotarpis – 24 val. Įrankio nuoma apmokama rezervacijos metu, atsiskaitant „PayPal“ mokėjimo sąskaita ar kortele. Pasirinktą įrankį galima pasiimti bet kuriuo metu iš mobilaus nuomos punkto – naudojantis mobiliąja programėle atidaroma dėžės spyna, o grąžinus įrankį – užrakinama.

Kaip veikia „Tools for you“?

Šiuo metu galima išsinuomoti šiuos akumuliatorinius „Husqvarna“ gaminius: gyvatvorių žirkles „520iHD60“ ir aukštoms gyvatvorėms skirtas žirkles „520iHE3“, krūmapjoves „520iRx“ ir „535iRx“, grandininius pjūklus „540ixp“ ir „535ixp“, lapų pūstuvą „525iB“. Įrankių nuomos kaina prasideda nuo 20 eurų parai.

Husqvarna
Foto: Autorių nuotr.

„Akumuliatoriniai įrankiai nuomai pasiūlyti dėl kelių priežasčių. Pirma, tai yra naujausios sodo priežiūros technologijos – šie profesionalios serijos akumuliatoriniai įrankiai savo galia nenusileidžia benzininiams, jie pritaikyti įvairioms darbo sąlygoms ir gali atlaikyti dideles apkrovas. Antra, tokie įrankiai yra patogesni klientui, nes nereikia rūpintis kuru – įrankių akumuliatoriai yra visiškai įkrauti ir paruošti naudojimui“, – pasakoja sodo technikos ekspertas.

Išsinuomojus įrankį ilgesniam laikui jį bus galima įkrauti namuose – sodo technika komplektuojama su akumuliatoriumi ir įkrovikliu. „Tools for you“ mobilioje programėlėje pateikiama informacija apie įrankio savybes, naudojimosi instrukcija bei patarimai.

„Kiekvieną kartą į nuomos punktą grąžintas įrankis yra patikrinamas, nuvalomas, įkraunamas ir paruošiamas tolimesniam naudojimui – klientams nereikia rūpintis įrankio priežiūra, viską atlieka „Husqvarna“ įgalioti atstovai. Įrankių naudojimo laikas nėra ribojamas, galima išsinuomoti ir parai, ir kelioms savaitėms“, – sako G. Momgaudis.

Sodo įrankių nuomos punktai įrengti prie „Husqvarna“ parduotuvių Vilniuje (Ukmergės g. 315B), Kaune (Veiverių g. 99), Ukmergėje (Vasarios 16-osios g. 31), Nemenčinėje (Bažnyčios g. 36) ir Slengiuose, Klaipėdos raj. (Žaliakelio g. 1).