Laimi prieš sultis išskirtinėmis savybėmis

Kefyras yra unikalus fermentuotas pieno gėrimas, pasižymintis daugybe naudingų savybių. Jis yra kalcio, baltymų ir B grupės vitaminų šaltinis. Visos šios medžiagos labai svarbios sportuojančiam, aktyviam, norinčiam sveikai gyventi žmogui.

Foto: Organizatorių nuotr.

Sveikos gyvensenos ir mitybos specialistas dr. A. Sujeta sako matantis kelis kefyro kokteilių pranašumus prieš panašius populiarius nefermentuotus gėrimus. „Kefyre yra daugiau kaip 60 skirtingų mikroorganizmų, todėl tai daug geresnis probiotikų šaltinis. Be to, kefyre gausu kalcio, o riebiame yra ir vitamino K2. Šios maistinės medžiagos turi didelę naudą mūsų kaulams. Remiantis mokslinėmis studijomis, kefyro vartojimas siejamas su mažesne tam tikrų onkologinių ligų rizika. Taigi kokteiliai ir gėrimai su kefyru turi nemenkų pranašumų prieš, pavyzdžiui, sulčių gėrimus, tirštuosius kokteilius (angl. Smoothie), kuriuose paprastai gausu pridėtinio cukraus“, – aiškina dr. A. Sujeta.

Pasak specialisto, probiotikai yra itin svarbūs tinkamai organizmo veiklai – žarnyno mikroflorai, imunitetui. Be to, probiotikai laktobacilos (Lactobacillus) ir tam tikros bioaktyvios medžiagos veikia kaip natūralūs antibiotikai, apsaugantys organizmą nuo jam kenksmingų bakterijų. Dr. Sujeta sako, kad, norint gauti kuo daugiau gerųjų bakterijų, kokteiliams ruošti verta rinktis tą kefyrą, kuris gaminamas su natūraliu kefyro grybu.

Artūras Sujeta
Foto: Organizatorių nuotr.

Kefyro kokteiliai – kasdienės mitybos dalis

Dr. A. Sujetos teigimu, kefyro kokteiliai tinka tiek vaikams, tiek suaugusiesiems ir gali būti ruošiami įvairiu dienos metu: „Tinkamai paskirsčius dienos suvartojamas kalorijas, kefyras gali būti puikus užkandis arba mažo kaloringumo patiekalas. Sportuojantiems asmenims tai gali būti ir puikus pasirinkimas po treniruotės, mat kefyre esantys baltymai ir angliavandeniai padeda atsigauti kūno raumenims.“

Į šeimos mitybos racioną kefyro kokteilius yra įtraukusi žinoma mama, diplomuota dietistė, receptų knygos „Sveika ir gardu“ autorė Indrė Trusovė. „Kefyro kokteiliai mano mityboje užima labai svarbią vietą. Priežastis, kodėl juos mėgsta šeima, paprasta – išradingai paruošti kefyro kokteiliai yra skanūs. Man, kaip specialistei, dar ypač svarbu, kad tai – puikus baltymų šaltinius, o, kaip mama, vertinu, jog juos paprasta paruošti“, – sako I. Trusovė. Moteris kefyro kokteilius gamina mažiausiai keturis kartus per savaitę, todėl sako atradusi įvairių receptų. Keliais jų dalijasi ir su skaitytojais.

Kokteilis ,,Rožinė svaja“

Reikės:

* 250 ml DVARO 3,2 % rieb. kefyro
* 50 ml apelsinų sulčių
* 1/2 banano
* saujelės šaldytų aviečių
* 1 a. š. maltų linų sėmenų

Foto: Organizatorių nuotr.

Gaminimo eiga – visus ingredientus sudėti į kokteilinę ir suplakti kokteilį.

Kokteilis ,,Žaliukas“

Reikės:

* 250 ml DVARO 3,2 % rieb. kefyro
* didelės saujos špinatų
* riekelės ananaso
* 1/2 banano
* 1 a. š. sezamų sėklų

Foto: Organizatorių nuotr.

Gaminimo eiga – visus ingredientus sudėti į kokteilinę ir suplakti kokteilį. Skanaus!