Žaidimą organizuojanti VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ tikisi, kad ši iniciatyva gyventojams leis geriau pažinti save ir supantį pasaulį, o tai skatins atsakingą elgesį ir augins visuomenės sąmoningumą. „Nacionalinių EKO lenktynių“ kūrėjai šiemet įdiegė daug naujovių, kurios patiks žaidėjams ir motyvuos į turnyrą įtraukti draugus ir šeimos narius. Pačių aktyviausių ir puikius rezultatus turnyre pasieksiančių dalyvių laukia įvairūs prizai, pavyzdžiui, išmaniosios apyrankės, belaidės ausinės ir net 10 irklenčių, su kuriomis vasara taps dar smagesnė. Tereikia atsisiųsti nemokamą „Nacionalinių EKO lenktynių“ programėlę į savo išmanųjį telefoną.

„Žaidimo programėlę pernai atsisiuntė per 20 tūkst. žmonių, nusprendusių išbandyti jėgas „Nacionalinėse EKO lenktynėse“. Tai buvo svarbiausia priežastis atnaujinti iniciatyvą. Šiemet atveriame galimybes lenktynėse dalyvauti dar daugiau žmonių, kuriems rūpi aplinkos apsauga ir tvarus gyvenimo būdas“, – teigia VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ vadovas Gintaras Varnas.

Net 500 skirtingų klausimų – į kiek atsakysite?

Anot G. Varno, praėjusių metų patirtis parodė, kad Lietuvos visuomenė yra linkusi įsitraukti į edukacinius projektus, kurie padeda geriau įsisąmoninti ir suvokti, kad saugant aplinką kiekvieno piliečio indėlis yra svarbus. USAD vadovas tikisi, kad šiemet „Nacionalinės EKO lenktynės“ bus dar populiaresnės, nes žaidimo kūrėjai parengė daugiau staigmenų ir įdiegė įvairių patobulinimų.

Naujajame žaidime dalyvių lauks net 500 skirtingų klausimų, susijusių su žmogaus veiklos poveikiu aplinkai, tvarumu, klimato kaita, kasdieniais įpročiais ir t. t. Geriausius rezultatus galės pasiekti tie, kurie į klausimus atsakys ne tik teisingai, bet ir greitai. Be to, papildomų taškų bus galima pelnyti į žaidimą pakviečiant draugus, be klaidų atsakius į ilgesnę klausimų seriją ar kitaip aktyviai įsitraukiant.

Iniciatyvos autoriai atkreipia dėmesį, kad žaidimas vyks etapais, o dalyviams teks ne tik pasirinkti teisingus atsakymus, bet ir spręsti paveikslėlių galvosūkius ar dėlioti žodžių grandinėles. Šiemet lenktynės bus itin dinamiškos, mat kiekvienas dalyvis turės savo oponentą – kitą žaidėją, kuris taip pat atsakinės į tuos pačius klausimus, o vėliau bus palyginami abiejų rezultatai.

Smagūs ir išmanūs prizai

Penki pasiekimų lygiai žaidime atitinka penkis prizų lygius: nuo smulkiausių iki vertingiausių. Vertingiausi prizai – net 10 irklenčių – lauks žaidėjų, kurie pasieks EKO-čempionų lygį.

USAD tikisi, kad žaidimą atsisiuntę vartotojai pramoga ims mėgautis nuo pat registracijos pradžios. Kiekvienas žaidėjas galės smagiai personalizuoti savo profilį – virtualiai susikurti savo personažą, parenkant spalvingą figūrėlę, aprangą, batelius ir atributus. Taip pasiruošus lenktynėms teliks stoti prie starto linijos ir stengtis kasdien pasiekti vis geresnį rezultatą.

Pasak „Nacionalinių EKO lenktynių“ iniciatoriaus USAD, kiekvieno klausimo atsakymas programėlėje yra tarsi dar vienas metras, nubėgtas švaresnio pasaulio link, o visas dalyvavimas turnyre – lyg ilgas ekomaratonas, kurio metu galima ne tik patobulėti, įgyti vertingų žinių, bet ir laimėti šaunių prizų. Tad kiekvienas lenktynių dalyvis turėtų siekti tapti EKO-čempionu ir patekti į aukščiausią prizų traukimo lygį.

„Nacionalinės EKO lenktynės“ tinka visoms amžiaus grupėms – dalyvauti gali kiekvienas, atsisiuntęs nemokamą mobiliojo telefono programėlę iš „Google Play“ arba „App Store“.

Vizualinis identitetas

Šiais metais atsinaujino ne tik „Nacionalinės EKO lenktynės“, bet ir USAD, pavasarį pasitinkantis ryškesniu vizualiniu identitetu. Lankytojai internete nuo šiol galės naršyti patogesnėje organizacijos svetainėje ir rasti daug aktualios informacijos apie užstato sistemą Lietuvoje. Pavasarinius rūbus keičia ir gerai socialiniuose tinkluose atpažįstamos linksmosios pakuotės. Ryškiaspalvis atsinaujinimas padės sukoncentruoti dėmesį į mums visiems svarbias problemas, tokias kaip klimato kaita, ir toliau darniai plėtoti dialogą apie tvarumą su įvairiomis visuomenės grupėmis.

Apie VšĮ „Užstato sistemos administratorius“:

Užstato sistema Lietuvoje veikia nuo 2016 m. Jos veikla šalyje rūpinasi Lietuvos gėrimų gamintojų, importuotojų bei pardavėjų įsteigta ne pelno organizacija VšĮ „Užstato sistemos administratorius“. USAD kasmet surenka 9 iš 10 į rinką išleidžiamų gėrimų skardinių bei vienkartinių stiklinių ir plastikinių butelių. Planuojama, kad dėl sistemos dalyvių bei šalies gyventojų sąmoningumo, šiemet gali būti surinkta ir perdirbti perduota daugiau kaip 615 mln. vienkartinių pakuočių.